• öğlen rakısı başlığını görünce aklıma geldi.

güzel bir şarkı açıp veya dışarıda sahil kenarında oturup ya da bir barda içilip güzelliğine güzellik katan bira. önceki akşamın bir devamı gibidir. bir akşam kadıköy'de, boğanın oradaki banklarda sızmıştım. üstümü de biri kartonlarla örtmüş. sağolsun her kimse. uyandım. haftaiçi bir gündü. millet işe gidiyor koştura koştura, etrafımda bir yığın insan oturmuş sohbet ediyor ellerinde çay, kahve, poğaça, simit. kaltım, bankta oturdum önce biraz. yanımdaki teyzelerden biri ''çay alayım mı oğlum sana? çay içer misin?'' dedi. yok dedim teyze ne çayı? kalktım yoğurtçu parkına doğru yürüdüm yavaş yavaş. yol üstündeki migros'tan bira aldım. sahilde, kayalıklardaydım birazdan. sanırım ölene kadar unutmayacağım bir andı. hayatımın en güzel günlerinden biriydi. içki alacak kadar param, onları içecek kadar zamanım ve hayal kurabilecek kadar hayata inancım vardı.
  • yaz günü, akşamüstü, güzel bir manzaraya karşı (tercihen deniz, olmuyorsa kımıl kımıl şehir ya da sakin yeşillik de kesebilir duruma göre) şööyle buz gibi bir keyif için iyi giden biradır. havalar ısınsa da içsek.
  • hele deniz kenarında ve gölge bir mekanda isen tadına doyum olmaz. gece birasına göre kafan 1.5 kat falan fazla güzelleşir.
    aşıksan 1.5 kat fazla tutkulu, üzgünsen 1.5 kat fazla kederli, mutluysan 1.5 kat fazla neşeli olursun.
    öpüjem.
  • çok sık içilmemeli ki güzelliği sıradanlaşmasın.

öğleden sonra, ikindi vakitleri iyi gider.
  • alkolizm ile keyif pezevenkliğini ayıran ince bir çizgidir gündüz birası bana göre...

deli gibi kafanıza kafanıza sıcağı yiyip, zar zor kendinizi eve attığınız zaman buzluktan çıkardığınız donma derecesinden 1 önce, boğaz kesme derecesinden bir sonra kıvamdaki birayı alıp kana kana kafaya dikerseniz ya da "pamuk gibiyim lan, şöyle yatayım güneşin altına da bronz tenimle şekil şemal takılayım diye 2 saat ıstakozlaşıp, kendini hemen buz gibi denize attıktan sonra ıslak ıslak gölge bir yerde içilen biraysa keyif pezevenkliğidir...

kafanızı yastıktan zorla kaldırıp, komidinin üstünde duran, gece kusacak gibi olup içemediğiniz yarım, ılık ve gazı kaçmış birayı kafaya dikerek güne başlıyor ya da kahvaltının yanında çay misali götürüyor ya da öğlen 12'de kafayı bulayım ki akşam kendi kendimi çekmeyeyim mantığıyla içiyorsanız alkolizm'dir...
  • keyifli olduğu kadar da can sıkıcıdır. verdiği enerji eğer içmeye devam edilmezse akşamüstü uykuya dönüşür ve akşamı zehir eder, anksiyete tetikler.

ama yine de 2 3 ayda bir severek yaptığım eylem olur.
  • lanet olsun, insan vücudunu tikip atan biradır.
    evde içmek beni baydığı için yasaklardan beri biramı gündüz alıp dışarıda içiyorum. içerken iyi de, akşama doğru evde sızınca gece kalkıp bidon gibi kafayla sabaha kadar evin içinde gezdiriyor.
  • az önce içtiğimdir.
    kesinlikle kafası akşam birasından güzeldir.
    neden bilinmez.
    aç karna da içmiyorum halbuki.
  • şüphesiz ki içkiler arasındaki hayırlı evlattır.
  • akşama nazaran daha güzel ve tatlı kafası vardır. özellikle saat 14-16 arası içilen gibisi yoktur, akşam yemek yedikten sonra tekrar dipçik gibi olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap