• gunduz biralarinin, hasbelkader dusmus, eski gunlerini arayan agir abisi. her turlu farkini hissettirir ama, kumasi farkli.
  • annenin memlekete gidişini fırsat bilen baba tarafından akşamı bekleyemeden ilk bulunan dostla akşamüstü açılan rakıdır.

ayrıca, fena çarpar.
  • işten erken çıkılmış ve beyoğlu'na gezintiye çıkılmış bir günün üstüne içilmesi ehline helaldir na ehle haram dır. çiçek pasajı ya da kurtuluş'da dedenin yerine gidilir, bir 20'lik söylenir ve huzura kavuşmak için, stres atmak için yudum yudum içilir.
  • öğle rakısı denir buna, ''gündüz rakısı'' değil.. yemeksiz rakı içmeyeceğine göre aklı başında bir insan, hem de güpegündüz.. değil mi?
  • (bkz: kerahet vakti)
  • sabah 8 de içilmeyecek diye bişey olmadığına göre gündüz rakısı da evrensel kapsayıcı olarak öğle rakısının yerine kullanılır.
    ayrıca canım ç ekti öğle olsa da öğle rakısı içsek .
  • fonda sezen aksu varsa,kafa güzelliklerle doluysa,yine çiçeğiz yine güzel be arkadaş.

akşam rakısı beni dertlere sürüklerken gündüz rakısı pek bi neşelendiriyor. havadan zaaar.

haydi şerefimize !
  • açık havada içilmesi makbuldür.

yemyeşil bir piknik yerinde su sesleri eşliğinde, etraftan yayılan mangal dumanı kokuları nostaljiliğin de özlenendir.

"dağlar taşlar ova dere bilin bakim bura nere" sözü bi hayli geçmişi yansıtıyor artık ya da baska bi ülkeyi.

bana ben küçükken gidilen gündüz pikniklerini ve babamın ağız tadıyla içtiği rakı keyfini verin arkadaş.
  • fonda yine mi güzeliz çalarken boğaza bakılıyorsa. orospu çocuğu geçmiş, bi' siktir olup gidemedin hayatımdan.

(bkz: yeditepe üniversitesinden nefret etme sebepleri)
  • tadı bir başkadır. içkilerin kralı rakının her vakit içilebileceğini göstermesi bakımından da ayrı bir ritueli vardır.
hesabın var mı? giriş yap