• gunduz gotunde pireler ucusan, aksam tv izlerken kicini devirip fosur fosur uyuyan; siz yatinca ise adeta enerji patlamasi yasayip calisma masasindan uzerinize dalislar gerceklestiren yavsak bir kedi turudur. siz uyumaya calisirken kah yatagi tirmalamaca, kah stor perdeyi cama vurup ses cikarmaca oynayip, siz tam dalmak uzereyken uzerinizden hic cekinmeden kosarak gecen samimi bir turdur.
  • hemen hemen tüm kediler bu tanıma uyar. muhtemelen gece görüşü gibi ultra süper bir güce sahip olduklarından etraf karanlık olduğu vakit "av zamanı" diye delirmelerinden kaynaklı bir durum bu.

gece siz uyurken koridorun bir başından bir başına -çok affedersiniz- deli sikmiş gibi koşar, kendini kabartır, yan yan zıplar, olmayan şeyleri izler falan. alksdjalfj düşününce bile bi ürperdim.
  • baaav! maaıv? şeklinde abartılı çıkartılan sesler de cabasıdır.
  • adamı uyutmayan sinir bozucu kedidir. ama kedi sevimliliği oldugu icin de bir türlü kızıp tekmeyi vuramazsınız... ya sabır dersiniz.
  • benim bu. gündüz bok gibisin dünya. gece karartıyorsun ortamı da uyutuyorsun ya bilyonlarca insanı bir çırpıda. bana bırakıyorsun ya bütün dinginliğini. tüm görüntü kirliliğini bir çırpıda temizliyorsun ya benim için. bu yüzden iple çekiyorum geceni... bu yüzden gündüz kafana poşet geçirip gece seviyorum seni. uyanınca insanlık, uyutmaya devam et beynimi ve uyuyunca herkes uyandır kedi canımı benim.
hesabın var mı? giriş yap