3978 entry daha
  • üzgün olmaktansa kızgın olmak insanlara daha kolay gelir.

o yüzden insanlar sevgisiz kaldığında, yerinden edildiğinde, kaybolduğunda üzüntülerini içlerine atar ve sinirlenmeyi, saldırmayı seçerler.
  • kadın aklı; başkasıyla fiziksel bir şey yaşamış olabilir ama benden başkasına bana olduğu gibi aşık olmasın...

erkek aklı; başkasına aşık olabilir ama benimle yaşadığı şeyleri başkasıyla yaşamasın...

bu yüzdendir bir filmde yakışıklı bir adam gören kadın beğenisini açıktan dillendirdiğinde biz erkekler güler geçeriz lakin; bir filmde güzel bir kadın gören erkek beğenisini az buçuk açık edecek olursa mini bir kıskançlık krizine dönüşür sinema partisi.

nasıl, iyi mi?
  • yapılan her uzun yolculuğun bir anında, inanmasak da, kulu olmasak da tanrı'yla karşılaşırmışız. ben karşılaşmadım.

sisyphos gibi ite kaka tepeye çıkardığım 'hayatım', art arda serbest düşüşlerden ibaret olsa da tanrı'nın ilgisini çekecek parıltıya sahip olamadı bir türlü. şeytanın da ilgilendiğini pek sanmıyorum.

zaten hayatım, dediğim şey, babama benzememekten ibaret. ama bunu "oedipus kompleksiyle açıklarım" diyenin ağzını sikerim...

hayat bazı kavramlar için çok sıradan... bazı anlar için çok görkemli...

görkemli bir hayat için... sağlığınıza...
  • iyi yalan söyleyenler, başkalarının söylediği yalanları iyi yakalarmış.

kaynak
  • birine aşık olunca, gördüğüm diğer tüm kadınlar onu anımsatıyor, ilginç gerçekten.
  • herkes deli
  • çok sevgiye değil, sağlıklı sevgiye ihtiyacımız var. çünkü dozunu aşan her şey zehire dönüşür. abartılı bir sevginin altında genellikle bir psikopatoloji yatar ve anında diğer uca yani "çok öfke" tarafına geçebilir..

..karşılığı yaşantılarla oluşmamış sevgilere inanmayın.

(bkz: tunç tataker)
  • psikoloji diyor ki;
    kendine iyi bakmaya başladığın zaman, daha iyi hissetmeye başlarsın.
    daha iyi hissettiğinde daha iyi görünmeye başlarsın.hatta daha iyi şeyleri kendine çekmeye başlarsın.
    her sey seninle başlar.
    kendine çok iyi bak.
  • zaman dediğin sessiz bir testeredir. kime dost kime düşman olacağı belli olmaz…
3529 entry daha
hesabın var mı? giriş yap