şükela:  tümü | bugün
  • takık olduğum durum.

ben bu güneri cıvaoğlu'na kafayı taktım arkadaş. ben çocukken de vardı hala var. hem de hala aynı gülüşüyle var.

adamın başına bir şey geldiği yok, hiç ölmeyecek gibi mutlu hep. sanki dünyaya deniz kenarı stüdyolarda program yapıp sırıtarak ünlülerle muhabbet etmek için gelmiş. darbe, ergenekon, zam, maaş, kutuplaşma cart curt adamın umrunda değil. adamın modu hep bu

yanlış anlaşılmasın adamın başına bir şey gelsin, mutsuz olsun istemiyorum. mutlu olsun gözüm yok ama bir sinir bozuculuk var. hakan peker, mustafa sandal'ın yaşlanmaması gibi.

bir yandan güneri bey gibi yaşamak isterken bir yandan olum bu ne ya? demekten kendimi alamıyorum.

bence gerçek mutluluğu bulan güneri civaoğlu'dur. filozofların yıllardır peşinde koştuğu mutluluk, haz, iyi yaşam güneri bey'in gülümsemesinde saklıdır.
  • programına konuk ettiği akp veya chp'nin en uç insanları da olsa aynı yüz ifadesi olduğu için bu sürekli sırıtma durumu ya maskedir ya da ultra salak biridir.
  • güzellik yarışmalarının değişmez jürisi olmasından kaynaklı olabilir. o kadar güzelle haşır neşir olunca dert tasa mı kalır insanda... hiç! adam hayatın bug'ını bulmuş resmen.
  • henüz bu perşembe sabahı aklıma düşen ve tahlil etmeye çalıştığım rahatlıktır. hangi saçma haberle ilgili bilmiyorum lakin sayın ertuğrul özkök ile ilgili bir vtr vardı tv'de. o an tam bu 90'ların ulaşılmazlığı ve ilişkileri ile bir halt olabilmiş insanların sosyal medya etkisi ile ne kadar mal olduklarının anlaşıldığını düşünüyordum. aklıma ertuğrul ve erman geldi.

işte bu kıyasta peki o günlerde hakkıyla kim yer edinmiştir diye düşündüğümde güneri geldi aklıma. hayır cevap o değildi. o da sadece biraz daha ağır malzemeden yapılmış bir yelkendi diye düşündüm. o da dönerdi, sadece daha kuvvetli rüzgar lazımdı.
  • güneri civaoğlu'nun bir halt olmamasından kaynaklanan bir olay, bu yolu seçmiştir, bazı insan bir halt olabilecekken bir halt olmamayı seçebiliyor ve seçmiştir. kafası rahat mıdır? rahattır. iyi geceler.
  • geçmişten günümüze kesinlikle var olan rahatlıktır.
    bakın, belgelerimle geldim:
    yıl 1980, güneri civaoğlu ve nail keçili
    hatta bu rahatlık adamın özel hayatına da sirayet etmiş:
    genç sevgilisiyle konsere, bir gün sonra eşiyle tatile.
    civaoğlu'nu son yıllarda jack nicholson'a benzettiklerini de dikkate alırsak, kendisi genellikle şöyle bir hava içerisinde:
    (bkz: jack nicholson'ın varlığım yeter duruşu)
  • öyle rahat ve gevşek gözüküyor ki sanırsın adam tom bombadil.