• twitter'dan demiş ki;

'öğrenciler ve vizeleri... bundan böyle ders programınızı da yollayın ona göre konser tarihlerimizi ayarlayalım, hatta evinizde çalalım? konser vermek için bir başka şehire gidiyorsun, gittiğin şehirde "vize, final haftası gelinir mi" twitleri geliyor. ben var anlamamak!'

https://twitter.com/…duru/status/406045282561187840
    https://twitter.com/…duru/status/406045897454526464

hayır adamlar güzel müzik yapıyorlar kabul, iyi kötü 3-5 şarkın vardır tamam, bi hayran kitlen vardır ne güzel deriz geçeriz. ama bu egonun, bu garip havaların gereği var mı? bu kadar basit bir konuda bile bu denli burnu havada bir yorum yapabilmek hangi kafanın ürünü? mozart mısınız, muse misiniz, dream theater misiniz anlamıyorum ki. yıllar önce yaptığım o yorum (bkz: redd/@roket adam) aklıma geldikçe haklı çıktığımı görüp keyifleniyorum. bizim sevdiğimiz redd alçakgönüllü bir oluşumdu sanki, şimdi bakıyoruz, hani star burnu havadalığı da değil, ajdar özgüveni bu.

yazık lan. hem bu kadar yetenekli adamlarsınız, hem de triplere bak. hakikaten yazık.
  • hürriyet'e verdikleri röportajda “ben arkeoloğum. başbakan’ın tarihi bulgulara ‘çanak çömlek’ demesi bana çok dokunmuştu. hepimizin bunun gibi hassasiyetleri var. aynı gün içinde üniversite öğrencileri protestoları yüzünden gözaltına alınıyor, ygs skandalı yüzünden liseliler yürüyor, bedri baykam bıçaklanıyor, ucube denen heykele kazma vuruluyor. böyle bir gündemde biz muhalefet yapmayacağız da demet akalın mı yapacak?” diyen can.

http://www.hurriyet.com.tr/…zar/17623262.asp?gid=59
  • az önce şöyle bir tweet atmış şahıs:
    "madem hakikatli oluyorum; mehmet ali alobara'nın gerçekliğine zerre kadar inanmıyorum ama söz konusu meselede sonuna kadar da arkasındayım."

sıradaki tweet harun tekin'den geliyor:
    "ben memet ali alabora ile şubat 2003'te tanıştım ve hayatımda tanıdığım en zeki, en çalışkan ve en dürüst adamlardan biridir. ve hakikidir."

az önce deniz özbey akyüz de şu tweetleri attı:

"bi grup,saygı duyduğumuz tüm müzisyenlere yok yere laf sokar,hep kulağımıza gelir.şimdi de en zor zamanında m.a.alaboraya laf attılar..yuh
    grup derken hani müzikle iştigal eden bi grup.
    sen mehmet ali alaboranın gölgesi kadar gerçek olsan daha ne istersin be şaşkın."
  • akdeniz akşamları'nın grup merdiven tarafından yayınlanmış bir şarkı olduğunu bilmeyen müzisyen. ne haluk levent dinlerim, ne grup merdiven; akdeniz akşamları şarkısını da hiç sevmem ama bilirim ki o şarkı haluk levent'in değildir.
  • az evvel iz tv de bir belgeselde aşıklı yerleşkesinin m.ö. dönemdeki durumunu anlattı. müzigine de hayran bırakır, dolu bir adam olarak kendine de hayran bırakır.
  • 1992 yılından beri hayatını arkeolojiye adamış, aşıklı höyük, arslantepe, göllüdağ, kaletepe, tepecik, kazılarında çalışmış, halen musular, akarçay tepe, çatalhöyük kazılarında arkeolojiyi “bilim” olarak yapmaya devam eden kişidir. 2004 yılında “an architectural perspective on the issue of the origins of settled society in the mid-anatolian region: a comparison with developments in the levant, middle euphrates and eastern tauris cultural regions” başlıklı araştırması ile arit * tarafından hanfmann bursu’na layık görülmüştür. dünya arkeoloji kongresi yakin dogu temsilcisi ve toplumsal arkeoloji platformu’nun kurucularındandır. arkeoloji: niye? nasıl? ne için? başlıklı kitabının oğuz erdur ile birlikte editörlüğünü de yapmış olan duru’nun önemli yayınlarda basılan çok sayıda makalesi de bulunmaktadır. arkeoloji bilimi uzerine devam eden akademik calismalarina ve basarilarina ragmen kendisi hiç bir akademik ünvana ya da dereceye sahip değildir.

ek edit: (bkz: phd candidate)(ben bu entriyi yazalı 5 yıl olmuş da o yüzden)

zamanın ötesine mum dikme editi: akademik dereceleri takmayan, kendini tekrarlayan ve ünvanların arkasına sığınmış nice profesörlerden daha bilen bir kişidir, siz ne alınıyorsunuz?

zamanın ötesi editi2: o şimdi doktor. ( ben bu entryi yazalı 10 yıl olmuş da ondan:)
  • müzisyen ve sanatçı kişiliğinin yanı sıra, tespitleriyle, hedefini tam onikiden vuran; kalemi son derece kuvvetli bir yazardır aynı zamanda.
  • yeryüzünde kendisine benzeyen başka bir tür daha olmadığı için, en sonunda uzaylıların da incelemeye aldığı kişidir. kanıtı da burada: http://www.redd.com.tr/
  • güneş 29 eylül 1973'de izmit'te doğdu. lisenin son yıllarında gitar çalmaya başladı. üniversite sırasında doğan ile kurdukları invictus band ile uzun süre istanbul'da konser ve bar performansları verdi. 1996 yılının sonbaharında redd'in ilk tohumlarının atıldığı ten ve red ile birlikte çaldı. bu süreç redd'in 2000 yılında başlayan albümün hazırlık aşamasına kadar sürdü. bu süreçte grupla birlikte çok sayıda konser ve bar performansı projesinde yer aldı.

yıldız teknik üniversitesi, istanbul üniversitesi ve university college london, institute of archaeology'de mimari restorasyon ve arkeoloji eğitimleri alan güneş, istanbul teknik üniversi'tesinde mimarlık tarihi yüksek lisansını tamamladı.

bu alanlarda yazı ve makaleleri olan güneş'in türkiye'de arkeoloji'nin sorunlarının tartışıldığı arkeoloji niye? nasıl? ne için? adlı, oğuz erdur ile birlikte editörlüğünü yaptığı kitabı bulunmaktadır.

güneş, trakya üniversitesi arkeoloji bölümünde öğretim görevlisidir
    kaynak:www.redd.com.tr
  • kendisini çok severken 4 ekim ankara konseri sonrası bende tam bir hayalkırıklığı yaşatan kişidir!
hesabın var mı? giriş yap