şükela:  tümü | bugün
 • kedi denen çılgın yaratıkların, perdenin azıcık açılmı$ olan kenarından içeri süzülüyor bile olsa, gidip dü$tüğü yerin üstüne kıvrılıp yattıkları ı$ık. hakikaten çok seviyorlar galiba bunu. bize de perdeyi daha çok açıp, bu güzelliğe güne$ ı$ığı banyosu yaptırmak kalıyor sadece.
 • deri kanseri, güneş yanıkları, çiller, kırışıklığa sebep olması ve güneş lekelerine sebep olması nedeni ile endişe verici. ancak bunları engellemek için, dışarı çıkmadan önce kullanılabilecek güneş koruma kremleri, çeşitli kozmetik ürünleri var.

  aşırıya kaçmadan, yeterince maruz kalmanın ise faydaları yadırganamaz biçimde fazla. aşırı derecede maruz kalmak uzmanlar tarafından tavsiye edilmese de dozu kaçmadığı sürece güneşe çıkmak gerekiyor bence.

  her şeyden önce güneş ışığı önemli bir d vitamini sentezleme kaynağı. güneş ışığını olmazsa olmaz yapan özelliği bu zaten. sağlığı doğrudan etkiliyor.
  aşırısı deri kanserine sebep oluyor ancak, belirli bir miktar maruz kalmak ise çeşitli kanser risklerini ortadan kaldırıyormuş. bu da yabana atılamaz önemli bir fayda kanımca.
  ayrıca insanın ruh halini önemli ölçüde etkilediğini düşünüyorum.
  yağmurlu ve kapalı havayı sevmeme rağmen, havanın sürekli yağmurlu ve kapalı olmasını istemem mesela. böyle bir durumda bir süre sonra insanın içini anlamsız sıkıntılar basıyor.

  bazen sinirleniyorum, ısıtmıyor ancak gözümü kısmama, hatta bazen hiç açamama, karşıya bakamama sebep oluyor rahatsız ediyor diyorum ama hiç olmadan da olmuyor işte.

  seviyorum güneş ışığını.
 • şu an dünyadan görülen hali, aslında güneş'in çekirdeğinde 100000 yıl önce oluşmuştur. bunun nedeni güneş'in çekirdek katmanının aşırı derecede yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. çekirdek kütlesi o kadar yoğundur ki, ışık kendine geçebilecek yolu ancak bu sürede tamamlar, yüzeye ulaştıktan 8 dakika 26 saniye içinde de dünya'ya ulaşır (bkz: ışık hızı).
 • sabah gözünün içine vurunca güne ısındıran sırıtmamı sağlayan tatlı sevimli ışık demeti.
 • bigisayar basinda gecirilen uzun bir gecenin ardindan goze isabet edince fena halde acitan guzellik.
 • mustafa keçeli'nin miller music factory'de yer alan isminden daha parlak parçasıdır.
  muse'u çağrıştırması ise ayrıca harikadır. 'görürüm ben ilerde bu parça ve çocuk nasıl da meşhur olacak* dedirtir' ve edit yapılacak gün iple çekilir.
 • uykunun ömrünü kısaltıyor.

  (bkz: almayayım alana da mani olmayayım)
 • "normal ışık rengi" denir çünkü tayfın tüm renklerini dengeli miktarda içerir.
 • bir yuzey ustune vurdugunda, yuzeydeki aydinanmanin ustune cok dikkali bakildiginda kirpasmalar gorulur. bu kiprasmalar havaya ciplak gozle baktigimizda goremedigimiz gazlarin, basta su buhari olmak uzre, golgesidir.
 • en güzeli sabah erken saatlerde öteye beriye düşen halidir. dünyadaki en anlamsız eşya olabilecek bir terlik bile üzerine güneş düştüğünde anlaşılmaz bir güzelliğe bürünür benim için. güneş onun üstündedir. perdeden kırılıp bozulup düşer halıya, desenleri canlandırıp hayata getirerek. en olumsuz anlarda bile "şu güneş ışığını görebildikçe mutluyum, nolur onsuz kalmıyım" diye düşündürür.
  kuzey paralellerdeki yüksek intihar oranlarını düşünür, üzülürsünüz gurbet vakti yaklaştıkça...