• superstar 83'de yer alan ajda pekkan'nın muhteşem sesi ve yorumuyla birleşince insanı alıp götüren super şarkı...
    söz : fikret şeneş/ müzik : a. serdengeçti
    yayınlayan © 1983 balet

günler geçti sen yoksun
    özlem dolu benliğimde renkler solgun
    rüzgâr delice esse de deniz durgun
    gönlüm gibi güneş yorgun

aşk ve nefret bana vurgun
    yaşam boyu haksızlığa dilim suskun
    uzaktasın ne demek bu sormuyorsun
    benim gibi güneş yorgun

tek ümidi tüm mutsuzun
    işık yolu yoksuzluğun olumsuzun
    efendisi sonsuzluğun sorumsuzun
    gönlüm gibi güneş yorgun

günler kısa gece uzun
    uzat ellerini karanlığa dokun
    bana yalnızlığımda kalan son dostum
    gönlüm gibi güneş yorgun
    (bkz: ajda pekkan şarkıları)
  • az kişinin bildiği süper bir şarkıdır, 1983' te hit olmuşmuydu bilmiyorum ama şarkının üzerinde hiç bir değişiklik yapılmadan tekrar piyasaya sürülse herkesin diline dolanacağından eminim.
  • ajda pekkan'ın söylediği az kişinin bildiği şarkılardan. o değil de sevdiğinizin sevginizden haberi yoksa dinleyin bu şarkıyı, gözünüz sulanır bir yudum daha alırdınız kadehten. reçetem bu. peşine de yine ajda'dan kader rüzgarı'nı da dinlerseniz şirinler'i bile görebilirsiniz.
  • süperstar 83 albümünün ne kadar muhteşem bir albüm olduğunun kanıtı işte böyle uykusuz her gece'nin altında midyedeki inci misali saklı güneş yorgun ve sana doğru gibi şarkılar... süperstar'lığın hakkını veren ajda'nın hakkını teslim edelim.

ayrıca bir fikret şeneş daha gelmez ki türk popu kaliteye kavuşsun...
  • ne güzel bu eski şarkıların sözleri...
    tabii fikret şeneş etkisi olsa gerek.
    dinlemek isteyen buyursun.
  • sağlam şarkıdır. iyi ki boku çıkmamıştır (henüz).
  • sadece ajda pekkan'a yakışabilecek bir şarkıdır. insanı etkiler gerçekten de.
  • müziği arif serdengeçti'ye aittir. 1944 doğumlu olan serdengeçti, aslen robert kolej,odtu işletme ve northwestern üniversitesi finans pazarlama mezunudur. çocukluğundan bu güne müziksever ve çok iyi piyano çalar. bildiğim kadarıyla yayınlanmış tek bestesidir güneş yorgun, ancak bir çok besteye sahiptir.
  • sözleri dinledikçe beynimi yakan yine de çok sevdiğim ajda şarkısı.

benim de korkularımdan biri bir gün kıytırık bir dizide çalınıp popüler kültür malzemesi yapılacak olması.
hesabın var mı? giriş yap