şükela:  tümü | bugün
  • unlu kalp doktoru mehmet oz'un, atv'de ali kirca'nin sundugu ana haber bulteninde, yerlere yata kalka gosterdigi meshur yoga hareketleri.
  • senelerdir ender saraç tarafından her katıldığı kadın programında gösterilen hareketler bütünü...
  • en sağlıklısının tai chi ile yapıldığına inanılan bir tür aşırı şekil olayı. uzun yıllar boyu yaptığım araştırmalar neticesinde vardığım sonuç ise şu, uyanabildiğiniz kadar geç uyanıp işe giderken sokağa çıkınca güneşe doğru bakıp

-selamın aleyküm

diyip geçin. fazlası zarar. gerek yok yani. patrick swayze değiliz biz. road house'da değiliz, dalton hiç değiliz. elvan dalton. hem o film hilesiydi belki. film hilesi ne demek amk bu arada? taş mı çalıyo adamlar film çekerken, devamlı düşeş gelen zar mı yapmış? bi türk filmi vardı oyuncularını bile hatırlamıyorum, kumarda her şeysini kaybeden adam yıllar sonra geri dönüyodu. meğersem mıknatıslı zarlan skertmişler bunu. bu da olayı çözüp zarı farklı etkileycek bi heykelcik mi yapıyodu, neydi öyle bişeydi işte.
  • bu sabah yaptığımdır. çok matah bi şey değil tabi.
  • yoga eğitimi veren bir arkadaşım var. dün üç arkadaş denize gittik. eğitmen olan arkadaş "hadi güneşe selam verelim" dedi. diğer arkadaş "yok yeaa, işim olmaz" dese de, ben "hadi yapalım" dedim. kalas gibi olan kemiklerimi resmen kıracak vaziyete getirdi sağolsun. kendisi kadın olduğu için dilediği kadar esneyebiliyor. bir yandan gösteriyor, bir yandan da esnemeyen vücuduma destek çıkıyor. ilk performans olarak iyi iş çıkarmışım ama vücudum çok gerginmiş. o öyle dedi yani. neyse, güneşe selamı çakmış oldum bu vesileyle. neler mi hissediyorum? ağrıyan sırt kaslarımı ve kuma kafa üstü çakıldığım için alnımda kumların bıraktığı çiziğin sızısını. haricinde bir ermişlik veya aydınlanma gibi bir şey yok. bir yerlerde yanlış yaptım sanırım. ya da güneş beni beğenmedi. sen kimsin ya?
  • (bkz: surya namaskar)

yogada en sevdiğim flowlardandır. hem iyi bir esneme hem de odaklanma sağlar. esnemenin yanı sıra bir çok kas grubunu da güçlendirir. a ve b olmak üzere uzun ve kısa tip akışlar mevcuttur. kısa akış genelde 10 nefeste biterken, uzun akış 14-15 nefes kadar sürer.