• üniversite hayatım boyunca sayısız kez yaptığım şey.. tabii benim için romantik bi’ anıdan ziyade sıçtım mavisinin ardından gelen, projeyi teslim etme zamanının geldiğini bildiren şeydi
  • depresyona iyi gelen aktivite
  • huzur veiyor. siyah gökyüzünün önce griye, sonra kızılın yarması sonucu maviye dönüşü.
  • yanınızda bir de sevdiğiniz insan varsa ne güzeldir.
  • hafif bir müzik eşliğinde çektim sandalyemi terasa. ayaklarımı kenardaki mermere uzattım, rüzgarın saçlarımı savuruşunu takip ediyorum. yüzüme vuruyor, tel tel hissediyorum bugün.

karşımdaki evin bahçesinde çok da büyük olmayan, ama dallarıyla iki katı kapatan bir ağaç var. yapraklarının gölgesi binaya vuruyor. ahenkle sallanışına kaptırıyor insan kendini. ışıkların dansı bir tek burada değil ama. çaprazdaki evin en üst katında, duvara yansıtılmış bir film var. kırmızı ve mavi renkler baskın, bu yüzden müzik klibi mi diye düşündürüyor uzun süre bakınca.

ramazan olduğundan sanırım, çatal-kaşık mutfak toplama sesleri duyuyorum kulaklığın takılı olmadığı taraftan. zamanında beğenilen şarkılarıma eklediğim ama şu an geçmesini iple çektiğim bir şarkı çalıyor. geçebilirdim aslında, ama inat ettim işte, dokunmayacağım.

yanımda bir hayali arkadaşım var. sandalyesiyle usulca bitişti yanıma. fısıldıyor bana, bu istediğin entry değil, sil sil. evet, asıl anlatmak istediklerim bunlar değildi.

asıl anlatmak istediğim, insanların değişmesinin berbat bir durum olmasıydı. herkes değişiyor. herkes gidiyor demek, yine şikayet etmekti. etmeyeceğim bu sefer şikayet. kimseyi kurtarmaya, gördüğüm doğruları anlatmaya gücüm kalmadı çünkü. sürekli cama çarpan bir sinek gibi bazı insanlar. istediklerini o kadar fazla istiyorlar ki, asla doğru yolu bulamıyorlar.

çok sevdiklerim de olsa, artık müdahale etmeye uğraşmamaya karar verdim. bunun yerine her gün daha fazla uyuyorum. sanki hiç uyumamışım gibi uyandıktan sonra tekrar uyuyorum. geceler hariç. geceler benim. kendimle kalabilmek hiç bu kadar haz vermemişti bana. tabii keşke bir yalım olsaydı da denizi izlerken güneşin doğuşunu görseydim. şimdi binaların arasından yükselecek. bense odamın penceresinden çıktığım terastan, yine odamın penceresiyle veda edeceğim. sandalye kalacak ama. her zaman kaldığı gibi bugün de kalacak. benim görmediğim her şeyi görecek. kuşlar geçecek üstünden. yağmurlar yağacak. insanların gizli hayatlarını görecek.

her geçen gün yaşlanıyorum ben. her geçen gün kendimden bir şeyler kaybediyorum. bazen duygularımı, bazen benliğimi, bazen ailemi. bazense tüm hayatım boyunca önemsediğim kadar beni hiç önemsemeyen arkadaşlarımı.

her birinin kalbimde taşıdığı yeri bilmeyecekler, bense her gün başarılarını ve başarısızlıklarını, üzüntülerini ve sevinçlerini, uzaktan ama bir o kadar da yakından izleyerek hep yanlarında olacağım. ben de böyleyim işte:) güneşin doğuşunu severim en az batışı kadar. beklerim gelmesini, ve gitmesini. ona hem çok yakın, hem de çok uzağımdır böyle, hatta yüzüme vurduğu zamanlar homurdanarak güneşten nefret ettiğimi belirten cümleler bile çıkar ağzımdan. ama içimden severim onu ben. her zaman, tüm kalbimle.

bugün, birazdan doğacak güneş. bekliyorum, izliyorum.
  • karantina sağolsun rutin aktivitem haline geldi
  • bugüne kadar hiç yapmadığım, son zamanlarda izlemeyi sürekli aklıma gelen ve düşündüğüm eylem....

öyle güzel bir yerde olmalıyım ki güneşin tüm ışığının yansımalarını izleyebilmeliyim... en karanlık andan en aydınlığa doğru o gidişatı görebilmek istiyorum... yüksek bir alandan sanki pek çok şey yakalayabilirmişim gibi geliyor... tüm anları hem kameraya da almak istediğimden hem de hiçbir şey ile ilgilenmeden izlemek istediğimden en az iki defa izlemek istiyorum....

umarım o zamana kadar çoktan kalbimde 'güneş' doğmuş olur....
  • görsel

her gün doğan bişey zaten pek bi numarası yok.

şimdi de böyle oldu

yalnız bişey farkettim bu güneş doğudan değil kuzeydoğudan doğuyor yoksa izleyemezdim. bugün ufkum iki katına çıktı.
  • birazdan izleyeceğim, pek de anormal olmayan durum.
  • genelde cumartesileri akşamdan kalma olduğum için pazar sabahları çok erken uyanarak yaptığım aktivite, bu sabah kahve ve sigara eşliğinde izledim. batışı daha çok zevk veriyor sanki.
hesabın var mı? giriş yap