şükela:  tümü | bugün
  • selin: ali beni anladı.
    emre: anlatsaydın ben de anlardım.
    selin: anlatsaydım herkes anlardı...

vay be... ne yazmış senaristler.
  • yeni başlayanlar için bir çırpıda güneşin kızları

--- spoiler ---

haluk anne hasretiyle yanıp tutuşur.
    haluk'un babası çocukken 3 kardeşten en çok haluk'a girişmiştir.
    haluk'un annesi 3. çocuk doğunca depresyona girmiş kendini çatıdan atmıştır.
    haluk oğlunu (ali) mütemadiyen kemerle dövmektedir.
    haluk eski karısını da zamanında çok dövmüştür.
    haluk'un küçük kardeşi (ahmet) gençken haluk'un şimdiki karısına (güneş)aşıktır.
    haluk şimdiki karısını sırf küçük kardeşine inat olsun diye almıştır.
    haluk'un yeni karısının ikiz kızlarından biri (selin) haluk'un öz oğluna (ali) bir diğeri (nazlı) de haluk'un ablasının (rana) üvey oğluna (savaş) aşıktır, küçük kız (peri) da ablalarının can düşmanının (tuğçe) küçük kardeşine (can) aşıktır.
    haluk, ablasının üvey oğlunun eski sevgilisini (melissa) annesi yerine koymaktadır.
    selin ilk başta ali'nin en yakın arkadaşı emre ile çıkmıştır.
    güneş'in eski kocası (zafer) güneş'e tecavüz etmiştir. ikizler birer tecavüz meyvesidir.
    güneş sonrasında tecavüzcüsüyle evlenmiş, bir de üstüne çocuk (peri) yapmıştır.
    dizide herkes şahsına münhasır psikopat ve denyodur.

--- spoiler ---
  • ahahahhahaaa az önce efsane bir sahnesine şahit olduğum dizi. 3 katlı bir evin çatısından düşen kızı en az bir 15 metrelik depar atıp aşağıda yakalayan erkek karakteri görmemle yarılmam bir oldu. lan hadi senarist yazdı, yönetmen çekelim dedi de ey oyuncular siz neden oynadınız lan bunu ? *

(bkz: lan hepiniz ordaydınız be) *
  • diziye sütçü bile girse beş dakika sonra bilinmedik birini arayıp, "sütü verdim, şimdi sadece içmelerini beklemek kaldı..." diye gizemle tribe girecek gibi duran dizi. entrikasız bir bok yok dizide her şeyin bi flashback yapılacak geçmişi var.
  • --- spoiler ---

çatıya çıkmış gibi değil de sanki birinin rüyasına girmiş gibi görünen nazlı ile korkutan dizi.
    --- spoiler ---
  • (bkz: tolga sarıtaş)
    in oyubculukta yardirdigi dizi. bir insan gozleriyle bakislariyla ne kadar oynayabilir? cok yuzeysel olabilecek ali gibi bir karakteri nasil o duygusal katmanlariyla derinlestirebiliyor inanilmaz! hepimiz alinin annesine sevgisini, sevilme ihtiyaci, babasindan korkusunu, ikisine olan nefretini, seline niye ve nasil asik oldugunu biliyoruz! bu dizide baska kimi boyle katman katman gorebiliyoruz? hicbirini. inanilmaz bir oyunculuk. 5.ci bolumde selin o kadar yok babam gittiginde konusmaya baslamisim, onceden cok suskunmusum falan dedi ama kafamizdaki selin karakterine birsey katamadi. ya da nazlinin arizaligi cok havada, nerden kaynaklaniyor, kime niye sinirli bilmiyoruz. ama ali oyle mi, kitap gibi okuyoruz karakteri tolga saritas sagolsun. halugun psikopatligi falan bahane, ali sahane.
  • magara kackini kilikli sanatci elemanin gencken gunes'in 18 yasindaki halini gorup hasta olup 45 yasindaki halinin resmini yapabildigi dizi.

not: valla hanim izliyo :(
  • (bkz: amın oğulları)

dayanamadım. sori.
  • haberlerden sonra zıçayım dedim, döndükten sonra bu başlamış.
    gördüğüm kadarıyla her zamanki gibi gençleri barındıran bir dizide rahatsız edici derecede görgüsüz bir kız var. bir de selçuk yöntem misafir oyuncu olarak pilot rolündeydi, kızlardan biri "sizi hiç selçuk yöntem'e benzeten oldu mu" diye sordu. he amk adnan ziyagil'e benzeten olmuştur da selçuk yöntem zor be.

klişeler barındıran, 13. bölümün ötesini de göremeyecek bir yaz dizisi işte.

bu arada sağlam sıçmışım lan, en son cüneyt özdemir'in kravatının geyiğiyle ilgileniyordum.

ek: 3. kattan atlayan kızı tutmuş, halı sahadan gittim geldim tekrarını gördüm.
    kat yüksekliğini 2.8, en kötü 3 de, yüksek giriş ve çatı yükseltisini de hesaba katarsak temizinden 10 metre var. serbest düşüşü hesaba katarsak 14 m/s hızla düşüyor kız. yani 50 km/hr.

sana 50 km/hr hızla gelen 50 kiloluk bir cismi tutman ne kadar olası?
    yaptığınız diziyi öpeyim.

gelecekten gelen ek: oha dizide atanamayan nebahat çehre var.
  • bir zengin ve mutsuz dizisi daha. fakirler izlesin de "ehehe iyi ki paramız yok lan, baksana ne kadar mutsuzlar^^" desinler diye yapılmış. yine. yeniden.