şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: phaeton)
 • zeki muren'in 1976'da odeon firmasına yaptigi longplay album. bu hafta cd olarak piyasaya sunulacak.
 • longplay'deki şarkılar;

  hicaz peşrev,
  firkatin aldi bütün nesne-ü tabim bu gece
  beni canimdan ayirdi,
  neden hala seversin onda vefa yok gönül
  tanbur taksimi:fahrettin çimenli
  sabah yillardan beri ilk defa oldu bence
  kanun taksimi:sadettin öktenay
  o beni bir bahar akşami terkedip gitti
  muhayyer kürdi peşrev
  var mi hacet
  çamlar arasinda süzülürken mehtap
  viran olan kalbimde
  ud taksimi:kemal gediz
  birgün karşilaşirsak
  gönül penceresinden ansizin bakip geçtin
 • 60 sonları 70 başlarında yayınlanan,inka veya maya medeniyetinde geçen,tapınakları,insan kurbanlarıyla ünlü,başkahramanı pumalarıyla gezen genç yataka olan renkli çizgi roman.
 • universal muzikden cd olarak piyasaya sürülmüş zeki müren albümü.

  "türk sanat müziğinde kendi devrini yaratan sanat güneşi zeki müren, "güneşin oğlu" albümü ile tekrar can dostları ile buluşuyor.
  odeon'un eşsiz arşivinden 1976 yılında plak olarak yayınlanmış olan "güneşin oğlu" albümüne günümüz teknolojisi kullanılarak dijital mastering uygulanıp çeşitli filtrelerden geçirildikten sonra, zeki müren devrine yetişememiş genç nesillere dev bir sanatçıyı anlatacak, onun müzikleriyle büyümüşlere de anılarını hatırlatacak, keyifle dinleyecekleri bir albüm hazırlandı.
  1976 yılında plak olarak yayınlanan "güneşin oğlu" albümü, 2004 yılında ilk kez cd'ye aktarılarak piyasaya çıkıyor. ayrıca albüm içinde yer alan "gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin" adlı şarkıya, zeki müren'nin özel fotograflarından oluşan animasyon bir klip hazırlandı.
  odeon plak prodüktörlüğünde universal müzik türkiye işbirliğiyle bu hafta müzik marketlerde yer alacak 10 şarkı, 3 taksim ve 2 peşrev'den oluşan bu nadide koleksiyon, bütün müzik severlerin arşivlerinin vazgeçilmez bir albümü olacak."
 • dünyanın bir çok yerindeki eski uygarlıklarda, krala verilen ünvan. (bkz: inkalar), (bkz: japonya), (bkz: mısır) kayıp kıta muadlı kitaba göre güneş olarak adlandırılan anakaraya yönetimsel olarak bağlı koloni imparatorluklarının krallarına verilen ünvan.
 • onur unlu tarafından çekimleri tamamlanan ve 7 kasımda vizyona girmesi planlanan fantastik film. bas rollerinde yine bir diger onur unlu filmi olan polis'te birlikte rol alan haluk bilginer ve ozgu namal yer almakta, bulent emin yarar, humeyra ve koksal engur gibi oyuncularda yan rollerde göze carpmakta. konu itibariyle ilgi çekici bi filme benziyor.
 • polis gibi bir referansla kitlesini onikiden vuracağına ve hatta geliştireceğine emin olduğum onur ünlü filmi.
  mehmet erdem bir de bu film için seslendirse bir soundtrack tadından yenmez, olur ya yalnız kalmaz.
 • onur ünlü, fantastik mavra olarak nitelendirdiği film için şöyle demiş:

  "28 temmuz'u 29 temmuz'a bağlayan gece, bu filmle ilgili en ufak birşey bilmiyordum. 29 temmuz gecesi bir fikir düştü aklıma, yazmaya başladım. 6 ağustos'ta ise senaryo bitmişti. 10 günde oyuncu seçimini yaptım. 5 eylül'de çekime başladık, bir gün mola verdik ve 15 eylül'de de çekimler bitti."

  filmde haluk bilginer ve özgü namal'ın yanı sıra bülent emin yarar, hümeyra, köksal engür, ahmet kural, tansu biçer, görkem yeltan, burçin yıldırım rol alıyor.
 • galasını city's nişantaşında gerçekleştirmiş onur ünlü filmi.galada çok alkış alamadı ama yine de senaryodaki ilginç bağlantılar ilgi toplayabilir.

  --- spoiler ---
  filmin başında gerçek bir hikaye olduğu söyleniyor ancak filmin sonunda nasıl gerçek olabilir ki bu hikaye diyesi geliyor insanın.kocaman bir soru işaretiyle kalakalıyorsunuz.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap