şükela:  tümü | bugün
 • istanbul ili, kadıköy ilçesinde bulunan nazım hikmet kültür merkezi'nin birinci katındaki şahane meyhane. ismiyle müsemma bir mekan. hem nazım'ın şiiri, hem nazım'ın yeri.

  http://gunesinsofrasi.com/
 • sonunda dün gidebildiğimiz meyhane.

  çok çok tatlı bir yer olmuş. hem nazım'a hem nhkm'ye yakışır bir mekan düzenlemişler. ortam güzel, duvarlardaki fotoğraflar güzel, yemekler güzel, mezeler güzel, bu güzelliklerin arasında edilen sohbetler güzel...
 • dün nihayet "dostların arasında, güneşin sofrasındaydık".

  açıldığını duyduğum günden beri gitmek için can atıyorum buraya. bir defa adı çok güzel, sonra sürekli kadıköy'de düzgün meyhane olmayışından dert yanarım ve buranın o açığı kapatıp kapatmadığını çok merak ediyordum, baştan söyliyeyim; artık kadıköy'de bir meyhane var!

  bahçesi inanılmaz keyifli buranın, kış aylarında nasıldır bilemem, ama yazın bahçe faktöründen tüm bonusları topluyor zaten. servis çok iyi, rezervasyonu alan hanımefendi ile telefonda benim obsesifliğim yüzünden direkt samimiyeti kurduk zaten, artık beni o mekanda "bi milyon defa arayan kadın" olarak hatırlamaları kuvvetle muhtemel :)))

  mezeler düzgün, porsiyonlar büyük. fava, cevizli yoğurtlu, babagannuşümsü bir patlıcan mezesi, mantar, levrek marin, isli hamsi aldık, hiçbiri süpriz bir tat barındırmıyordu ama hepsini beğendim.

  ara sıcaklar biraz hayal kırıklığı yaşattı; paçanganın tadına bakmadım ama porsiyon olarak gayet büyük ve güzel görünüyordu, ben güneş böreği istedim; kıymalı gül böreği gibi, ya da sosyete mantısı gibi düşünün. fena değil ama eşsiz bir börek de değil. ortaya söylediğimiz kalamar ise çok üzgünüm ama gerçekten çok kötüydü, bugüne kadar yediğim en kötü kalamardı hatta. yedik mi evet, o vakte kadar bir 70liği bitirmiştik zaten, ne gelse yerdik de, çok kötü bu yhaaa diye diye yedik.

  hesaba gelince; yukarıda saydıklarım (2şer defa kavun/peynir) + 2 şişe şalgam 420 tl civarı geldi. 3 kişiye bölünce biraz fazla gibi, bir 70lik, bir 35lik, 4 bira içtiğimiz düşünüldüğünde ok gibi, yani bilemedim. fiyatları tek tek hatırlamam mümkün değil tabii ki, ama meze fiyatları genel olarak uygun, yeni zamlardan sonra rakı fiyatlarını bilmiyorum. neyse insan gibi içerseniz o kadar ödemezsiniz o kesin.
 • müptelası olduğum, inanılmaz güzel bir meyhane fakat benim gibi sadık müşterilerini bile bazen üzebiliyorlar, cuma gününe rezerve etmeniz için muhtemelen 4-5 gün önceden söylemeniz gerekiyor.

  aksi takdirde yer çok zor bulunabiliyor, iki kişi için bile.

  yine de candır o ayrı.
 • gidilecek mekan değil. saat 16:00'da hafta içi bir gün gittik. perşembe günü. içerisi bomboş olmasına rağmen, yer yok masalar dolu dediler. ciddi bomboş. oturan bir yada iki masa var.
  sanırım toklar, yada fazla popülerleştiler. bu meyhaneyi tercih edeceğinize, civardaki diğer başka mekanlara bakın derim ben.
 • bu meyhanede bir ay çalıştım ve güzel anılarla evime döndüm. mutfağı ve genel temizliği bostancı ve kadıköy balıkçılar çarşısında çalıştığım diğer istanbul mekanlarından çok daha temizdi. her şeyi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz bizzat içerden şahit oldum. aldığım bir siparişin geri döndüğünü görmedim.

  haftasonu masa bulmak için 1 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız, haftaiçi 1-2 gün önceden yerinizi ayırtmanız lazım. özellikle haftasonu için yer ayırtmazsanız masa bulmanız çok zor.

  çalışma saatleri 8-9 saati geçmiyordu bu da alkollü mekanlarda çalışanlar için iyi bir şeydir. diğer çalıştığım yerlerde mesaim minimum 11 saatti. çalıştığım diğer restoranlarda personel yemekleri berbattı burada süperdi.

  mezelerden rakı soslu patlıcan ve saray balığını, ara sıcaklardan yaprak ciğeri ve kiremitte peynirli mantarı özellikle tavsiye ederim.

  çalıştığım sürede müdürden, diğer çalışanlardan mobbing görmedim. her şey olması gerektiği gibiydi.

  bir de şunu söylemek istiyorum 25 yaş altı tayfa için yasa falan çıksın meyhanelere gelmesinler lütfen. garsonları çok yoruyorsunuz kardeşim. beni çok yordunuz tüm çalıştığım yerlerde. gidin rocknrolla'da bira patates takılın işte.