şükela:  tümü | bugün
  • antalya-mersin-adana seferlerinde servisi nerdeyse sıfıra indiren, yol boyunca on dakikada bir durarak yolcu alan, numarasız bilet satan, hicbir acıklama yapmayan, dinlenme tesisi kisvesi altında acaip bir lokantada mola veren seyahat sirketi.
  • sağ taraf ve pencere kenarı bilet istediğiniz halde sol taraf koridora bilet kesip, nedenini sorduğunuzda "otobüslerin modeline göre koltuk dizilimi değişebiliyor bazen" diyen ama hiçbir düzeltme girişiminde bulunmayan, durak dinlemeden her noktadan biletsiz yolcu alan, kalabalık ailelerin çocuklarının yerde uyumasını doğal karşılayan ve çocuk gürültüsünden rahatsız olduğunuzu dile getirdiğinizde kirodan bozma hostun suratınıza pişkin pişkin sırıtmasına sinir olmanızı sağlayan kısaca güzel bir tatil dönüşünü eziyete çeviren tam olarak ne olduğu çözülemeyen işletme...
  • şehir içi servis ağı problemi yaşayan hatta böyle bir ağa sahip olmayan firma. servisine kesinlikle güvenilmemeli aksi takdirde otobüsü kaçırma tehlikesiyle karşılaşılır. lakayt bir ton insanın çalıştığı şirket
  • antalya mersin yolunda hiçbir aracın kendisini sollamasına izin vermeyen, her seferinde arkasında konvoy şekli kuyrukların oluşmak zorunda kaldığı, kaza sebebi firma. sevgili varanin da mersin-antalya seferlerini sürekli hale getirmesiyle yüzüne bakılmayacak firma.
  • başka bir şirket ile seyahat ederken, otobüsünü yanımızdan geçerken gördüğüm ve her koltuğun sehpalık kısmında bir adet tv ekranı olmasıyla beni benden almış şirket.
  • berbat bir şirket.
    otobüsler iğrenç. dakika başı durup yolcu alması ayrı bir iğrenç.
    iki defa içecek ve bir yiyecek servisi yapıldıktan sonra ekstra bir isteğiniz olduğunda size tamam dendiği halde isteğiniz getirilmiyor. (bkz: su)
    inmek istediğiniz yerde inemiyorsunuz, çünkü çalışanlar inmek istediğiniz yeri bilmiyor ?!
    ve internet bilet fiyatı metro'dan 5 lira daha pahalı.
    tercih etmeyin.
  • birkaç gün öncesinde antalya-mersin arasında mecburiyetten tekrar kullanmak durumunda kaldım.
    bir taraftan küfür ediyor bir taraftan da sorun çıkmasın diye dua ediyordum.
    valizlerimi verirken, otobüse bindiğimde 2 servis elemanına ve inmeden önce şoföre -200 metre ötesinden parmakla göstermek şeklinde tam 4 kere- ineceğim yeri söyledim ve buna rağmen inmek istediğim yerde inemedim?!
    bir de benimle 'inmek istediğin yeri söylemedin, başka bir yeri söyledin' diye kavga edilmeye çalışıldı?!?!
    gecenin bir vakti, üç valiz ve bir koliyle, davultepe gibi bir yerde bir kadın* olarak evime ulaşmaya çalıştım.
    teşekkür ediyorum tekrar.
  • git gide düzgün firmaların elini eteğini çektiği mersin'den antalya'ya giden ve sefer saatleri esnek olan fakat birçok olumsuzluğu da bünyesinde barındıran otobüs firmasıdır.

1) otobüse bagajınızı koymak isterken, muavin gelip şu şekilde uyarabilir "yalnız bence bunu koyma buraya, şalgam ve turşu suyu dökülürse karışmam, geçen ay bi gelinliği helal ettirdim bak öyle" ve siz eşyalarınızı yanınıza almak zorunda kalabilirsiniz.

2) ikram ettikleri dondurmaları, suları vs. istemediğinizi söylerseniz muavin, "bunu almazsan beş lira ceza ödersin" diyebilir ve ehi ehi şeklindeki gülüşüne maruz kalabilirsiniz.

3) gecenin bi vakti gelip sizi dürtüp "perman, röflen saçın başın dağılmış, tipin kaymış, ne biçim yatıyon sen, kalk insan gibi yat" diyebilir.

4) dünyanın en rahatsız koltuklarında uyumaya çalıştığınız için boynunuz tutulabilir.

5) dokuz saat sürecek dedikleri yol 12 saat sürebilir ve siz bir yerlere geç kalabilirsiniz.

yalnız çok da haklarını yememek gerek. giderken eziyet çektiğim için dönüşte metro'dan aldım biletimi, aynı rahatsız koltuklar, daha az espri yapan fakat çok patavatsız bir muavinle karşılaştım.
  • isminde mantık hatası olan firmadır. güney sıfatı akdeniz'i niteliyorsa seferleri mısır tunus arası yapmaları gerekir. türkiye'de iseniz akdeniz zaten güneydedir. bari kuzeydoğu akdeniz deselermiş. olmadı güney'den sonra virgül koysalarmış. *
  • şiddetle uzak durulması gereken otobüs firması.