şükela:  tümü | bugün
400 entry daha
  • bir kaç haftadır çok sevdiğim iki insan tarafından şarkılarına ve dizilerine maruz bırakıldığım ülke. yok tüysüz veletler çok yakışıklıymış, yok sesleri muazzam iyiymiş, yok sözleri kendileri yazıyorlarmış, aynı anda dans edip canlı performans yapıyorlarmış, besteleri de kendileri yapıyorlarmış, abd'de bile çok ünlülermiş.

ee orada ünlü olmaları normal. abd'nin kız çocuğu zaten bu ülke.

ayrıca abartılacak kadar da iyi değiller. fazla gürültülü, fazla hareketli, tamamen kalabalıkları coşturmak adına yapılmış şarkıları vardı bana dinlettikleri (bts, bigbang, g-dragon, cl) grupların. sözleri mükemmel de değil. gayet basit. türkiye'deki her facebook kullanıcısının yazdığı tarzda sözleri vardı, en duygusal ve derin sözleri olduğunu söyledikleri şarkının.

dizilerinin içerikleri dikkat çekici. en iyi iki dizisini gösterdiler. birinde komutan öldürülünce gobline dönüşüp tanrı olarak tekrar diriliyor, sonra ölümsüz oluyor falan. diğerinde de adam manga mı anime mi ne öyle bir şey yazıyor. sonra yazdığı hikayenin içine hapsoluyor. konu ilgi çekiyor kabul ama o yerden göğe övdüğünüz oyunculukları ben niye göremiyorum. oradaki oyunculuğun bir tık altını azeri dizilerinde, bir tık üstünü bizim yaz dönemi gençlik dizilerinde, tıpkısının aynısını da rus dizilerinde görüp nefret ediyoruz. dizilerin görüntü yönetmenleri de tırt. çektikleri en iyi dizi erkin koray şarkılarına klip olarak montajlanıp, "dünya bu şarkıyı dinleyip ağlıyor" başlığıyla dailymotion.com'da paylaşılır.

son olarak, benim alanım sosyal bilimler. g.kore gibi yapay bir toplumu özellikle şov dünyasına bakarak övmem mümkün değil. onlarla ilgili övebileceğim tek şey abd'nin insan ve toplum yaratmadaki başarısıdır.

tabi bunları onlara söyleyemiyorum. canları sağ olsun. onlar sıkılana kadar sevgilerine, hayranlıklarına, ilgilerine eşlik etmeye devam. gönülleri hoş olsun.
1 entry daha