şükela:  tümü | bugün
 • guney selalesi, denizli'nin guney ilcesine bagli, cindere koyu sinirlari icinde yer alir.
  ilcenin yaklasik 4 km. guneyinden gecen menderes nehri'nin kenarinda bulunur.

  http://www.pamukkale.8m.com/eko turizm.htm
 • heyelan sonucu büyük ölçüde yok olmuştur.
  https://www.facebook.com/…73741846.569112899&type=1
 • çocukluğumun ve lise yıllarımın en büyük kaçamak yeriydi. bisikletime biner üşenmeden 40 derece sıcaklıkta o tozlu yolu gider sonra da sanki bir buzul havuzuymuş gibi soğuk mağarasında yüzerdim. yıkıldığına çok üzüldüm. bizim zamanımızda da yıkılıyor, yıkılacak, yıkıldı gibi bir sürü söylenti olurdu ama bu sefer gerçekten çökmüş sanırım. hiç güneş ışığının girmediği bir mağarası vardı. mağarasına girmek için şiddetle akan buz gibi suyun içinden geçmek gerekirdi.

  babamla, güney'den (denizli) yola çıkarak menderes vadisine kadar yürüyerek, menderes nehrini tahta bir köprü ile geçerek şelaleye kadar tırmanmıştık. yürüdüğümüz uçurumlar, geçtiğimiz uyduruk tahta köprü (tahtaları seyrek çoğu çatlak ve kırık), elimizde av tüfekleri olduğu halde küçük bir indiana jones macerası yaşamıştık. akşam haberlerde duyunca annemi çağırdım hemen; üzülerek seyretttik görüntüleri.

  bizim olduğumuz zamanlarda küçük bir manifatura dükkanı olan şimdilerde belediye başkanı halit abinin üzüntülü görüntüsü daha da bizi etkiledi. hem eski bir güneyli olarak hem de doğup büyüdüğü kasabanın belediye başkanı olarak kimbilir ne kadar üzülmüştür. yüzbinlerce yılda oluşabilen bir doğa harikasıydı.

  güney belediyesi'nibn haberi

  hürriyet'in haberi

  fotoğrafları
 • denizli'de tripolis antik kenti’ne 15 km.’lik mesafedeki şelale.

  büyük bir şelale olmasa da şimdiki doğal formatı çok güzel ancak etrafındaki mangal, alabalık vs. mekanlar olmasa ve doğanın içindekini doğaya aitken sade olarak görebilsek, önünde asfalt yol olmasa falan ne güzel olur.
  gezi yazımı ve fotoğrafları da paylaşayım tam olsun; denizli gezisi
 • fotoğraflarda şelaleyi hep gökyüzüne doğru aldıklarını, orayı gidip gördüğümde idrak ettim. esasında altı tamamen kaldırım taşlarıyla döşenmiş bir yer. hayaller hayaller misali. burası mı güney şelalesi diye sordurtuyor insana.

  işinizi güney ilçesine düşürmemeye çalışın, yollar çok bozuk. sokaklar dar, çukurlu. navigasyon bile sizi ilçe merkezinden çıkaramıyor.