şükela:  tümü | bugün
  • çingene bir darbukacı. neffis darbuka çalardı. ben bir kere trakya'da bir düğünde görmüştüm.
    adamın tarzı gösteri bittikten sonra darbukaya ayağını sokmaktır. sonradan trt'ye geçmişti ve aynı
    geleneğini devam ettirmişti
  • eskilerden birisi, usta bir darbukacı.. bülent ersoy'un saz ekibinde çalışırken hanımefendinin kaprislerine dayanamayıp kolunun altından eksik etmediği darbukasını fırlatıp attığı, patlattığı ve buna rağmen bülent hanım'ın kendisiyle çalışmak konusunda ısrarcı olduğu söylenir. aynı zamanda türk sanat müziğine ikiz kızlarının adını taşıyan bestenigar isminde kompoze bir makam armağan etmiş bir müzisyendir kendisi.

epey sonra gelen edit: bestenigar makamı hamamizade ismail dede efendi tarafından kullanılmış 1800'lerin başından beri de kullanılagelmiş bir makammış. dolayısıyla güngör hoşses'in bu makama katkısı sadece magazinel boyuttaymış efendim.. teşekkürler kara..
  • zeki müren'e posta koyan ve matinesini kısalttıran darbuka virtüözü. bir futbol karşılaşması için hoşses'e geri çeviremeyeceği bir davet gelir. o gün de zeki müren ile matinesi vardır. hoşses, bırakın kapıyı tıklatmayı, hani neredeyse kapıya tekme atarak içeri girer, "bugün çok önemli bir maça gideceğim, matineyi kısa tutun!.." diye gürler. müren sadece "nasıl isterseniz." der. matinede yalnızca 6 şarkı söyler, programı bitirir, güngör hoşses de maça yetişir.
  • kendisi bugün aramızdan ayrılmıştır
  • trtmüzik'te eski şarkıları dinlerken kendisini gördüm, darbuka çalıyordu. alt yazı geçti sonra, kaybettik diye. çok sempatik biriymiş, arada bi kameraya bakıyo, utangaç hali filan. çok üzüldüm. allah rahmet eylesin.
  • rahmetli olmuştur.

allah mekanını cennet yapar inşallah.
  • az önce haberlerden öğrendim öldüğünü. insan bir anda yıllar öncesine gidiyor. çocukken elimize geçen ne varsa darbuka gibi çalmaya çalışırken taklit ettiğimiz adam vefat etmiş. sanatını icra ederken kendinden geçerdi rahmetli. cennet olsun mekanı.
  • bu zamanlarda yaşasaydı buralar entrylerle dolup taşardı. zamanının büyük üstadı, tam bir darbuka virtüözü ve sahne şovmeni.