şükela:  tümü | bugün
 • tam adi tevfik gungor uras.. milliyette yaziyor. yazilarinda "ali riza amca" ile "ayse teyze"lere ogutler verir.. marmara universitesinde profesormus..
 • sınav sonlarına en sevdiğiniz şiiri kitabi filmi vs.yi yazın ya da istediginiz bi konuyla ilgili bir yazı yazın diye not düşmek gibi saçma bir alışkanlıgı olan ak saçlı hocamızdır.
 • aksigorta yonetim kurulu baskani
 • eskiden vehbi koçun danışmanıydı. parayı bulup da hala mütevazı kalmayı başarabilen ender insanlardan.* katma değer vergisini onun anlatımıyla dinleyip anlamamak için hala beslenme çantası taşıyor düzeyde olmak gerekir.
 • milliyet'deki ko$esinde yaptıgı ekonomik anlatımlarda herkesin dilinden konu$tugu, adam akıllı acıklamalar yaptıgı icin takip edilmesi gerekilen yazar. genelde negatif $eyler yazıyor, zira bu aralar pek pozitif ekonomik duruma sahip degiliz. okunmalı, kavramları ogrenmeli.
 • 22 temmuz 1933 tarihinde düzce de doğdu. babası halit urasş beylerbeyi sarayında son şehzadelerden abid efendinin yaveri iken mıllı mücadeleye katılan ve istiklal madalyası ile ödüllendirilen bir subay ıdı. tekaüt oldukdan sonra bankacılık yapmıstı.

  ilkokulu anadolunun değişik şehirlerinde okudu. ankara kolejı ni ve mülkiye yi bitirdi

  devlet planlama teşkilatında 1962-l974 yıllarında uzman olarak çalıştı. kuruluşundan sonra tüsiad ın ilk genel sekreteri olarak yayın ve araştırma faalıyetini başlattı.1980-2001 yılları arasında aksigorta yönetim kurulu başkanı olarak sabancı grubunda çalıştı.

  sbf de başladığı doktorasını iü iktısat fakultesınde tamamladı. doçentlik sınavını bogaziçi üniversitesi'nde verdi. marmara üniversıtesi'nde profesör oldu.

  köşe yazılarına l968 yılında türkiye iktısat gazetesı nde basladı. ekonomi gazetesi rapor'da günlük, güneş gazetesinde de ekonomı yazdı. l982 yılından buyana dünya gazetesinin köşe yazarıdır. sabah da alı rıza kardüz adı ıle başlattıgı günlük köşe yazılarını güngör uras olarak milliyet de sürdürüyor. dünya da ise tevfik güngor imzasını kullanıyor. daha önce trt 2 de olayların ıcınden adı ıle yaptığı ekonomi söyleşilerını şimdi cnn türk de akıl defterı nde devam ettırıyor.

  evlı ve bır kız cocuk babasıdır

  sahsen basarili buluyorum, yazilarinin okunmasini siddetle tavsiye ederim..
 • kendileri dini günlerde ekonomi sayfasındaki köşesini dini konulara ayırmasıyla ünlüdür. muhammedî, isevî ya da musevî olsun, herkesin dini bayramını kutlar.
 • http://www.milliyet.com.tr/…3/09/01/yazar/uras.html
  adresindeki formulanın türkiyede yapılmasına karşı çıktığı yazısıyla,saçmalamış yazar.
 • 23.09.2003 ve 24.09.2003 tarihli, milliyet gazetesinde cikmis köse yazilarinda görev zarari, kamu bankalari ve tasarruf mevduati sigorta fonu yönetimindeki batik bankalarin durumlari hakkinda aydinlatici aciklamalar yapmis kisi.

  (bkz: görev zarari)
 • inanilmaz aciklikta ve basitlikte yazdigi yazilarla beni ekonomi konusunda bilgi sahibi yapmis insan.