şükela:  tümü | bugün
  • birtakım 'üniversiteliyim öyleyse hayatın anlamını çözdüm' beyinsizliğindeki sidiklilerin hunharca alay konusu ettiği yardımcı doçent kadın. çok şahane ingilizce konuşamıyor olabilir lakin öğretim üyelerinin çoğunluğu gibi kibir topu olmayan aksine nezaketin sözlük anlamı olabilecek tam bir hanımefendi. vesselam native speaker olmadıysa da eşek hiç olmamıştır.
  • istanbul üniversitesi, edebiyat fakültesi - amerikan kültür ve edebiyatı bölümünde yard. doç.'tur.
    güler yüzlülüğü ve kibirden yoksunluğu ile anne edasında ders anlatır.
    sorulan hiçbir soruyu es geçmeden anladığınızdan emin olana dek anlatır. dersi görsellerle güzelleştirir. ingilizce aksanı "kasıntı değildir" zira kendisi türk vatandaşıdır.
    dersi oturduğu yerden değil gezerek ve vurgu kullanarak anlatır ki derse uykusuz gittiğinizde bile dinlersiniz.
    ders bitince yanaklarını sıkasınız gelir, saygıdan yalnızca gülümser amfiden çıkarsınız.
  • dersleri heyecanla beklenen muhteşem insandır. okula ilk gittiğimde yardım istenilen insanlar kabaca cevaplar verirken kendisi kibarlığı ve içtenliğiyle şahsımda büyük şaşkınlık uyandırmıştır. aksanı ilk başta değişik gelse de zamanla bağımlılık yapar. (bkz: north)(bkz: europe)