şükela:  tümü | bugün
  • dakika başı onlarca film dizi müzik üretilen dünyada artık zorunluluk haline gelen kampanyadır . 24 saat hiçbir şeye yetmiyor . bir film dizi bölümü 3 4 şarkı ile bitiyor gün. hem düz hesap olur hem de yaşlanmayı da azaltır.
  • beynimizin %100'ünü kullanırsak ne olur?
  • ekstra mesai olarak geri döner o 6 saat.
  • gün 10 saat olsun. her saat 100 dakika olsun. her dakika 100 saniye olsun. saniyenin, dakikanın ve saatin tanımı değiştirilsin. klasik saatlerde yelkovan kaldırılsın. derhal!
  • ben 24 saate zar zor dayanıyorum, 30 saate nasıl dayanayım.
  • uzun yıllar önce "ölmeden bir dakikanın 100 saniye, bir saatin 100 dakika olduğunu göreceğim" diyen ünlü bir oyuncuyu* hatırlatan öneri. göremeden gitti, o ayrı.

zamanı onlu sayı sistemine oturtma çabası arada bir hortluyor: (bkz: https://www.mentalfloss.com/…rench-made-10-hour-day)
  • o kadar ileri gitmek yerine,saat 21:00 ve 22:00 arasına bir iki saat eklense,kendi adıma,çoğu zaman problemim çözülecek ama işte...
  • eklenen 6 saat mesai saatleri içerisine alınır, yine eve geldikten 2 saat sonra elimizde kumanda ile koltukta uyuklarız.
  • böylece yaşam süremiz de %10 artar.

gerçekten insanlar neden bunu yapmıyor akıl edemiyor inanamıyorum.
  • yıllardır hayalini kurduğum meseledir. 2 yıl öncesine kadar ideali 48 saattir diye düşünüyordum. yaklaşık iki yıldır 38-40 saatin yeterli olacağını düşünüyorum. bir orta yol buluruz elbet.

burada iş reisin şahsını ikna etmeye kalıyor. hangi monşerlerin bu saat dilimlerini hesapladığını bulup bir rapor hazırlayıp reise sunmamız lazım.