şükela:  tümü | bugün
 • işte bunun adına aşk veya sevgi diyorlar. ya bir 'insan' sevdiği birisinin canına nasıl kast edebilir. alçaksiniz, serefsizsiniz katilsiniz.
 • yıllardır televizyondan pompalanıyor "seven erkek şöyle yapar, seven erkek böyle yapar" diye, alın, sonucu bu maalesef. "ya benimsin ya toprağın" zihniyetinin yüceltildiği bir toplum oldukça daha çok yaşayacağız böyle cinayetleri.
 • haberde kızın öldürülmesinden çok öldürüldüğü evin günlük kiralık ev olduğu öne çıkarılmış nedense.
 • benim de bekarlik döneminde devamli gittiğim yerler..
  şimdi düşünüyorum da ne gerek varmış oğlum ya, o kadar para o kadar kızın hayalleri bilmiyorum yani..
  bu yaptiklarimdan çok pişmanım..
  umarım bir an önce böyle yerler kapatılır.

  ben hep merdiven altı işletmelerine benzetiyorum buraları herşey olabilirsin katil yada ceset..
 • sözlükte bile bu zihniyete sahip çok insan var. "sevgilinin ölmesi" başlığına "keşke beni terk edeceğine ölseydi" diye yazanlar favori yağmuruna tutuluyor. sözlük gibi ortalamanın üstü kültür ve okumuşluğa sahip olan insanların çoğunlukta olduğu yerlerde bile "ya benimsin ya toprağın" zihniyeti hakim.
 • #72511398da da denildiği gibi kızın günlük kiralık evde olması öldürülmesinden daha önemli gösterilmiş hem başlıkta hem de haberde. böyle bir durum olduğu zaman haberin asıl niyetini tartışmak zorunda kalıyor insan malesef. buradan ayrılacak kişilere tavsiye n'olur ne olmaz siz topluma açık alanlarda medenice ayrılın. aksi takdirde 'o evde ne işi varmış?' 'o saatte orada ne işi varmış?' gibi cümleler kurmayı kendine hak görenlerle muhattap olmak zorunda kalacağız.
 • haberde özellikle günlük kiralık evde öldürüldüğünün belirtilmesinin sebebi reşit olmayan kızın seviştiğini vurgulamaktır. peki bunun cinayetle alakası nedir, alakayı ben de kuramadım.
 • daha onyediymiş, çok genç, yazık! muhtemelen erkek arkadaşı da akranıdır. nereye gidiyor hakikaten dünya! kıyamete, onu biliyoruz da, niye bu kadar çok silah var ve bu kadar kolay ulaşılıyor! gerçi öldürmeyi kafasına koyan evdeki bıçakla da yapar. allah rahmet eylesin kıza, kalanlara sabır versin! zordur evlat kaybetmek!
 • günlük kiralık evler her türlü karanlık işin dönebildiği, bir çoğu mafya tarafından işletilen yerlerdir. devlete herhangi bir vergi vermedikleri halde bu ilanlar internette açıkça yer alır ve maliyenin pek dikkatini çekmez nedense. günlük kiralık ev sistemi gayet mantıklı ve kullanışlıdır ancak yasal bir bağlamı olmalı, işletenler ve evler tıpkı oteller gibi denetlenmelidir.
 • haber servislerinde güzel gelişmeler var. mesela, öldürülen kızcağızın alkollü olduğu ya da vücudunda o malum bulguya rastlandığı falan yazmıyor. tabii ne olursa olsun haberi okuyanlar, erkek kişisinin kaç yaşında olduğunu, okur yazarlık durumunun ne olduğunu, psikotik geçmişinin var olup olmadığını, neden tabancaya sahip olduğunu merak etmiyor olacak ki, '' günlük kiralık evde cinayet '' temalı haber geçilmiş.

  muhabirlerde biliyor sanırım, türk halkının merak ettiği noktaları;

  - alkollü müymüş,
  - ilişkiye girilmiş mi,
  - aldatılma durumu var mı,
  - öldürülen kız açık mı giyiniyormuş,
  ...

  çünkü bıldırcın boku kadar beyni olmayan kesim bu soruların cevabını bulduğu an, cinayette iyi hal, ağır tahrik indirimi falan yapacaklar. ya da '' keşke dövseymiş ama öldürmesi kötü olmuş '' diyenler çıkabilir.

  ama hiçbir zaman 17 yaşında genç bir kızcağızın kafasına tek kurşun sıkılarak katledildiği gerçeğini algılayamayacaklar. '' seven '' birisinin şiddet yanlısı, psikopat ruhlu ve silah sahibi olmasını önemsemeyecekler.

  gecelik kiralık evmiş; al o haberi ...