şükela:  tümü | bugün
 • yalnızca bir gün kullanılıp atılan (veya öyle olması gereken) lenslerdir. bunlardan bol bol alırsınız; düştüğünde, yırtıldığında dert etmezsiniz. özellikle aylık lenslerle sorun yaşayan, gözleri çok hassas kişiler tarafından kullanılır. fiyat olarak da kıça kaçan cinstendir.
 • geceleri lensle yatmanın, 7/24 lens gözde dolaşmanın yaratabileceği risklerdense tercih edilebilir bir ürün, günlük kullan-at lensler. soflens daily, ciba dailies ve 1 day acuvue piyasada bulunabilecek markalardan. bu tek kullanımlık lensler 30'lu kutuda satılıyor, fiyatı çift başına (1 günlük) 2-3 tl gibi bir fiyata geliyor. her gece yatmadan önce çıkartıp atıyorsunuz. ayda 2 kutudan ortalama 70-80 tl gibi bir rakamı ömür boyu kira öder gibi her ay ödüyorsunuz. özellikle benim gibi gözleri aşırı hassas olup denediği hiçbir lensle istediği uyumu sağlayamayanlar için işe yarıyor. yine de mükemmel değil.
 • 6 aydır sadece halısahada maçlarda kullandığım lens. hiçbirşey olmuyor çatır çatır oynuyorum 3d kalitesinde.
 • allah kahretsin, göze takılması en zor olan lens çeşidi. 10 saniyede lens takan ben, bunlarla 20 dakika uğraşıyorum.
 • marka tavsiyesine ihtiyacım olan lens çeşidi.
 • hakkında tavsiyeye ve bilgiye ihtiyaç duyduğum lens çeşidi
 • alerjik konjonktivit'i olan ve gözlük takmakdan da nefret eden birisi olarak son şansım olan lens çeşidi. zira her ne kadar temiz tutarsam tutayım, aylık lensler yepyeni de olsa, nisan-eylül ayları arası lens takmak bir nevi imkansız benim gibi alerjiniz varsa. ister antihistamin kullanın isterseniz de göz kuruluğuna durmadan takviye yapın bir işe yaramıyor.

  acuvue trueye bir çözüm olacak mı göreceğiz.

  aylar sonra edit: para yetiştirebilirseniz göz kırpmadan alın, her boka çözüm.
 • diğer lenslere göre daha yumuşak mı esnek mi cıvık mı, öyle bir şey işte. diğer lensler, parmak ucumdayken üzerine solüsyon damlatıp takabiliyorken, bu tek damla solüsyonda acayip şekillere girip yere düşebilmekte. hiç şimdi bana "o senin beceriksizliğin" demeyin. öyle.
 • yıllarca lens kullanmanın sonucunda gözlerde kuruluk ve alerjik reaksiyon kronikleşince doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığım lens türü. keşke daha önce kullansaymışım. fiyatı pahalı evet ama solüsyonla, lens kabıyla uğraşma derdi yok hem de oldukça temiz ve hijyenik.
  (bkz: acuvue trueye)
 • yaklaşık 6 yıldır lens kullanıyorum, son bir aydır günlük lens deniyorum. düşüncelerim şu şekilde.

  öncelikle nasıl karar verdim almaya, yine uzun yıllar lens kullanmış ve yakın zamanda gözünü çizdirmiş (bkz: retinayı çizdirmek) bir arkadaşım tavsiye etmişti. kendisinin işi sürekli okumasını gerektiriyor, benim de sürekli bilgisayar başında olduğumu düşünürsek benzer yaşam standartlarımız var ve 8 saat aralıksız okuma yaptığında dahi sıkıntı yaşamadığını söylemişti. bunun ardından gelen doktor kontrolümde sordum böyle bişey varmış diye o da kesinlikle tavsiye ederim hatta johnson & johnson almanı öneririm dedi, iyi dedim ben de şu ve şu çeşitinden birer kutu aldım. lensci.com un reçeteli satış şeysinden ötürü indirimle felan 90 tl gibi bişey ödedim bu 2 kutu(30 çift) için. bir önceki lens alışverişimde, yine aynı sitede 3 kutu alana 1 kutu bedava gibi bir kampanya ile 200 tl ye bir yıllık lens aldığımın altını çizmek isterim.

  ilk olarak kullanmaya moist olandan başladım, ilk 1 hafta falan inanılmaz acı çektim. daha önce de dediğim gibi 6 yıldır lens kullanıyorum, böyle zulmü bi de ilk kullandığımda çekmiştim. lens resmen gözümün içinde fıldır fıldır döndü, batma yaptı. takması ise inanılmaz zor, bişey bulaşsa çıkarıp temizleyip takamıyorsun çünkü hemen yapışmaya meyilli. baya zorlandım yani. kalan sürede ise gözümün içinde dönmesi ve batması geçti gibi ama aylık lensden farklı bir etkisini görmedim.

  yaklaşık 1 haftadır true eye olanı kullanıyorum, bunda göze oturmama ya da batma gibi bir sorun yaşamadım. geçenlerde 21 saat kadar kaldı gözümde yine batmadı, hah dedim olay budur. ama bunda da şöyle bir sorun var, parmak izi bile kalıyor üzerinde, çoğu zaman kataraktlı gibi dolaşıyorum. onca sene çantasına solüsyon taşımayan bana kutu kutu solüsyon yedekletti yaşam alanlarıma. bir de diğerinden daha yapışmaya meyilli, çıkarır çıkarmaz katlanıyor, ayır ayırabilirsen. şu ana kadarki düşüncem, evet batma problemi kesinlikle olmuyor ama yine de eksi yanları çekilmez diye düşünüyorum.

  son olarak, zaten defalarca belirttim ama, bir daha günlük lens alır mıyım, almam diye düşünüyorum. hem 6 katı kadar para ödeyip hem de anlattığım eziyetleri çekmek çok akıl karı değil bence. bugüne kadar en çok memnun kaldığım lens şu oldu, muhtemelen yine onu alırım. 21 saat kullanmam gereken durumlarda da artık kemik gözlük candır diyorum.

  dipnot: acueve advance uzun süre kalınca gözde uyku getiriyor. ama bir çıkarıp, yıkandıktan sonra takılırsa sorun çözülüyor.