şükela:  tümü | bugün
  • yalnızca bir gün kullanılıp atılan (veya öyle olması gereken) lenslerdir. bunlardan bol bol alırsınız; düştüğünde, yırtıldığında dert etmezsiniz. özellikle aylık lenslerle sorun yaşayan, gözleri çok hassas kişiler tarafından kullanılır. fiyat olarak da kıça kaçan cinstendir.
  • geceleri lensle yatmanın, 7/24 lens gözde dolaşmanın yaratabileceği risklerdense tercih edilebilir bir ürün, günlük kullan-at lensler. soflens daily, ciba dailies ve 1 day acuvue piyasada bulunabilecek markalardan. bu tek kullanımlık lensler 30'lu kutuda satılıyor, fiyatı çift başına (1 günlük) 2-3 tl gibi bir fiyata geliyor. her gece yatmadan önce çıkartıp atıyorsunuz. ayda 2 kutudan ortalama 70-80 tl gibi bir rakamı ömür boyu kira öder gibi her ay ödüyorsunuz. özellikle benim gibi gözleri aşırı hassas olup denediği hiçbir lensle istediği uyumu sağlayamayanlar için işe yarıyor. yine de mükemmel değil.
  • 6 aydır sadece halısahada maçlarda kullandığım lens. hiçbirşey olmuyor çatır çatır oynuyorum 3d kalitesinde.
  • allah kahretsin, göze takılması en zor olan lens çeşidi. 10 saniyede lens takan ben, bunlarla 20 dakika uğraşıyorum.
  • marka tavsiyesine ihtiyacım olan lens çeşidi.
  • hakkında tavsiyeye ve bilgiye ihtiyaç duyduğum lens çeşidi
  • alerjik konjonktivit'i olan ve gözlük takmakdan da nefret eden birisi olarak son şansım olan lens çeşidi. zira her ne kadar temiz tutarsam tutayım, aylık lensler yepyeni de olsa, nisan-eylül ayları arası lens takmak bir nevi imkansız benim gibi alerjiniz varsa. ister antihistamin kullanın isterseniz de göz kuruluğuna durmadan takviye yapın bir işe yaramıyor.

acuvue trueye bir çözüm olacak mı göreceğiz.

aylar sonra edit: para yetiştirebilirseniz göz kırpmadan alın, her boka çözüm.
  • diğer lenslere göre daha yumuşak mı esnek mi cıvık mı, öyle bir şey işte. diğer lensler, parmak ucumdayken üzerine solüsyon damlatıp takabiliyorken, bu tek damla solüsyonda acayip şekillere girip yere düşebilmekte. hiç şimdi bana "o senin beceriksizliğin" demeyin. öyle.
  • yıllarca lens kullanmanın sonucunda gözlerde kuruluk ve alerjik reaksiyon kronikleşince doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığım lens türü. keşke daha önce kullansaymışım. fiyatı pahalı evet ama solüsyonla, lens kabıyla uğraşma derdi yok hem de oldukça temiz ve hijyenik.
    (bkz: acuvue trueye)
  • kesinlikle aylik lensten sonra insanin hayatini kurtarmakta. kullan, at. yok solusyonmus yok bilmem neymis.

en guzeli.