şükela:  tümü | bugün soru sor
  • meslek hanesinde playboy yazan dolar milyarderi. ikinci dunya savasindan once jet sosyete icinde yetistirilmesi icin isvicre ye gonderilmiş, yetenekli bir fotografci oldugu soyleniyor, dunya capinda un kazanmasi, belki de fransizlar ve almanlar arasindaki nefret in kaynagi olmasi brigitte bardot ile yaptigi 3 yil suren evliliktir.
  • alzheimer'a giden yolda hayatına son vermiştir.
  • gencligi boyunca hayatin tadini cikarmis, zevk-ü sefa icinde yasamis alman playboyu. bir alman icin cok da ileri sayilmayacak 78 yasinda intihar etmis. intihar sebebini ise veda mektubunda kendinde alzheimer belirtileri görmesi, bu kadar güzel bi hayat sürdükten sonra elden ayaktan düsüp, baskalarina muhtac yasamak istememesi olarak belirtmis. ben hak verdim adama
  • tarzı ve tipiyle playboy kelimesinin vücut bulmuş hali olan bir zamanların en ünlü playboyu. bizim burada parası olan krolara inat servetinin önemli bir kısmını tablolara ve sanata adamıştır.bridgette bardot’un evinin üzerine helikopterle gelip çuvalla gül atarak evlenme teklif etmiş ve sonunda doğal olarak evet yanıtını almıştır.playboyluğun vizyonuna yeni bir bakış açısı getirmiş ve ufukları genişletmiştir.2011 yılında alzheimer teşhisi konulmasının ardından kendini vurarak hayata gözlerini yummuştur.