şükela:  tümü | bugün
 • rachel'a olan aşkını bir türlü ilan edemeyen, ona yazan insanlara pek de hoş davranmayan kişi. joey'in rachel'e aşık olduğunu ross'a söylediği bölümdeki "you like rachel?!" tepkisiyle yarmıştır. friends'in arka planda olsa da olmazsa olmazı.
 • (bkz: gunther grass)
 • (bkz: gunther prien)
 • digiturk'ün güzide türkçe altyazısında "günter" olarak türkçeleştirdiği ve gülmekten kanapeden düşmemize sebebiyet vermiş kişilik. lakin diziyle bu kadar alakasız olup da bu kadar gülebileceğimiz kimsenin aklına gelmezdi. helal sana digiturk! (bkz: digiturk altyazilari)
 • isvec'in pop dunyasina gonderdigi yeni zevzek.

  formulu basit; elemanin teki sari saclari boyuyor, biyik konduruyor, maymun alman aksani ile "oh you touch my ding ding dong" nidalari ile sarki okuyor. neredeyse bedava maliyete de bir klip atiyor olaya, zira olayda sadece 5-6 tane dansedemeyen sarisin yari ciplak hoplayip zipliyorlar, o kadar ucuza malediyorlar ki klibi iki tane cekiyorlar ayni sarkiya. sonuc, resmen dalga maiyetinde baslayan olay ciddi sekilde satiyor, klibi televizyonda bol bol boy gosteriyor.

  buradan cikartacagimiz ders ne imis? bu aralar sohret olup para basmak o kadar kolay olabiliyor ki sirf dalga olsun diye bile yapabiliyor bunu insanlar. bir yerde hayatini calisarak heba eden mustafa efendi, diger tarafta tek klip ile para basan entertainment dunyasi.
 • iskender pala 'nın lm kitabındaki karakterlerden biri, buam için çalışır bir yere kadar.
 • avrupa tarihinin gelmis gecmis en amele ismi. turkiyeden bir ornek verip daha somut hale getirmek isterdim ama, kazim, abdurrahman gibi isimler verip aramizda bu isimde olanlari rencide etmek istemiyorum.
 • monica'nin annesi kendisine hastadir... hatta evlilik dişi ilişki listesine bile koymuştur...
 • james michael tyler'in friends dizisinde canlandirdigi karakter önceleri bir ekstraydi ve ilk kez tow the sonogram at the end'de görüldü. ancak kahve makinasini kullanmayi bilmesi sayesinde dizide sabit kalan james michael tyler'in karakteri gunther, arka planda bir çok bölümde bulunmasina ragmen, ikinci sezondaki tow phoebe s dad bölümünde ilk defa bir replik sahibi oldu, ki bu da "yeah" demesiydi. adinin gunther oldugunu da bu bölümde ögrendik. bundan sonra yaklasik 9 bölüm gene konusmayan gunther'in eskiden all my children'da bryce diye bir karakteri canlandirdigi ise tow eddie won t go'da joey ile sohbetinde ortaya çikti. asil büyük bomba olan, gunther'in rachel aski ise bir sezon sonra, üçüncü sezonda, tow the race car bed'de herkesin düsüncelerini sesli dinleyebildigimiz anda açiklandi. ve bu ask onuncu sezona, hatta finale kadar devam etti.

  gunther'in central perk'in sahibi olup olmadigi ise belirsiz bir konu. ilk iki sezonda central perk'ün sahibi alf dizisinden de tanidigimiz max wright tarafindan canlandirilan terry'idi. ancak sonradan o ortadan kaybolunca, gunther central perk ile özdeslesti. sahibi oldugu ise hiç söylenmediyse de, ise alma kararlari verebilmesi belki en azindan idari yetkileri de olduguna isaret denebilir. gunther'in hollandali oldugu da güçlü ihtimaller arasinda.