şükela:  tümü | bugün soru sor
  • washington post’ta okuduğum bir habere göre: abd’de yapılan bir araştırmada günümüz erkeklerinin, babalarının nesillerine göre daha güçsüz oldukları ortaya çıktı.

buyrun
  • link acilmadi ama anladigim kadariyla yorum yapayim. erkeklerde tam olarak tabiri bu olmayabilir ama kadinsilasma var. hani erkek işi dedikleri bir takim erkeksel işler var ya ne bileyim tamir gibi mesela yapamiyorlar, yapmiyorlar. kendim icin konusursam kendimi babamin yaninda her anlamda guvende hissesiyorum. cunku ne olursa olsun bir cozum, bir olur bulur. ama baska erkeklerde boyle bir sey goremiyorum. anasi olmasa acliktan olecek gibiler. hepsi degildir tabi de musluk contasi degistirmek icin tamirci cagirmamamiz gerek. gerci kadinlar da ayni. erkegi kadini yok. hepimiz bir onceki doneme gore güçsüz ve beceriksiziz.
  • pussy olarak yetiştikleri içindir. amerikalı günümüz erkekleri için konuşuyorum. 92 yaşındaki amerikalı bir dedeyle çok iyi anlaşıp, kanka olabiliyorum ama pussy genç nesilin aq
  • yüzde yüz doğru tespit. dedelerimizden de babalarimizdan da daha gucsusuz. fiziksel olarak da psikolojik olarak da.
  • kesinlikle doğru tespit. eskiden insanların 18-19 yaşında evlenip aile geçindirdiği, babalık yaptığı yıllardan, şimdi 25-30 yaşında baba parası yiyip, takıldığı yıllara geldik. hiçbir bilgi ve birikimleri de yok. tecrübe sıfır. "ne iş olursa yaparım ailemi geçindiririm" diyen de yok. herkes diplomalı işsiz. herkes en iyi işi arıyor, en rahatını istiyor. evlenip, mücadele etmek yok. herkes herkes takılıyor, ciddiyet sıfır. gününü gün edip, biraz sevişmekten başka bir emekleri yok. aynı şekilde çoğu erkek askerden kaçmaya çalışıyor. askere gitmek isteyen yok. askerliğini yapıp işe girmek, aile kurmak isteyen yok... çoğu insan hayatın rutinine girmek, sorumluluk almak istemiyor. kesinlikle güçsüzüz.
  • link açılmadı, açıldı da aslında "sorry, we can’t find what you are looking for.
    take a deep breath. everything’s going to be okay." diyor.

bu mesajdan ümitlenip "ohh, oğlanlar babalarına çekmeyecek demek" dedim. bu kadarı bana yetti doğrusu, makale başka şey diyorsa da duymak istemem.*
  • hepsi soğan erkeği. apartmanlarda büyüdüler,tek dertleri şarjlarının çabuk bitmesi oldu. iki koyun ver güdemezler. inekten süt alırken tepik yerler. güreş, cirit atma, at üstünde ok atma gibi skilleri açamamışlardır bile. kızlarımız çok şanssız. benim gibi eski tip çok az köy erkeği kaldı.
  • makul bir tespit. sürekli hatırlamalı.
  • güçlü erkeklerin oğullarının zayıf olması şeklinde düzeltilmesi gereken ifade. babası güçlü olanlar zayıfken, babası zayıf olanlar güçlü oluyor benim çevremde gözlemlediğim kadarıyla. bir çocuğun mücadele etmeye ihtiyacı yoksa, babası ona her imkanı sunabilecek kadar güçlüyse çocuk zayıf kalıyor, babasından yeterli imkanları sağlayamayanlar da güçlü olmak zorunda kalıyorlar.

alfadan alfa doğmaz.
  • benim için geçerli değil, çünkü ben mağara adamıyım.

bu konuu tartışmak isteyen bağyanlar, bir mesaj kadar uzağınızdayım, mağara resmi gönderebilirsiniz, tabletiydi, çivi yazısıydı filan, teknoloji ile uğraştırmayın beni...