• aslen eski bir nese karabocek sarkisi olup goksel isimli hatunun yeniden yorumlamasiyla tekrar gundeme gelmistir. karabocek versiyonu hakkinda yorum yapmak istemiyorum ama goksel'inkini begendim ben cok*.
  • bu devran boyle surup gitmez ki
    sen de solacaksin gunun birinde
    aklina gelecek ayriligimiz
    pisman olacaksin gunun birinde

senin de sacina karlar yagacak
    senin de gozune yaslar dolacak
    elbette kalbini biri yakacak
    beni anacaksin gunun birinde

ne geri donecek yolun olacak
    ne de tutunacak dalin kalacak
    korkarim pismanlik sonun olacak
    yalniz kalacaksin gunun birinde
  • eşlik etmesi çok zevkli şarkı. göksel'in körebe albümünde yer alıyor.
  • klibinde gökseli, aldatılmış, terk edilmiş ve hatta horlanmış kadın rölünde gördüğümüz şarkı...her ne kadar elektro bağlamanın sesi biraz ankaralı turgut havası verse de* zaman geçirmek için dinlenebilir şarkılardan....
  • depresyondayimiyla sogudugum goksel'in albumunu* dinleme istegi uyandiran sarki. hatunun parcadaki vurgulari inanilmaz dokunakli diyorum, baska bisi diyemiyorum.

(bkz: damar)
  • sevgili nese karabocek'in yedi renk isimli aslen pek bir renksiz kokusuz albumunun a1 sarkisi.. kolay bulunan bir albumu olmadigi icin herhalde, orijinali orda burda pek calinmiyor.. selahattin cesur bey'in nefis bestesi bir yana, bir o kadar guzel guftesinin de aytenist sair ahmet selcuk ilkan'a ait oldugunu unutmamak lazim..
  • efendim bu sarkidaki mukemmel elektro baglamayi ahmet koc icra etmistir..ve turk hafif bati muziginde bir mihenk taşi olmasinin yaninda tee o zamanlarda "etnik pop" yapilmistir.

sarkinin sozleri o kadar da sahaser havasinda olmasa da etkileyicidir..kin doludur..aslina bakarsak kendini kandirmaya yoneliktir.. oysa o herif asla "pisman" olmayacaktir gunun birinde..yada aklina getirmeyecektir ayriliklarini..baska kadinlarin koynundayken neden dusunsun ki adi serefsiz..it..geber..
  • ben çektim sen de çek bedduası bir tür.
  • birine söylendiğinde ahı tutan bir şarkı*bu..
  • günün birinde derken -ve daldan dala konarak uçtu gitti genç adam, yıl bindokuz yüz 0tuz . kıvamında bir tümce doğuyor edebi manada, ister istemez.
hesabın var mı? giriş yap