şükela:  tümü | bugün
  • sabah yaninizda uyanan 11 aylik bir velet.. gulumseyerek gunaydin derse size hicbirseyiniz kalmaz :)
  • dün bir kulaklık aldım ve bugün netten fiyatlarına baktım nette bulduğum ortalama fiyatın yaklaşık%20 daha ucuza aldığımı farkettim.

küçük şeylerden mutlu oluyorum galiba.
  • harika bir hava vardı bugün bodrum'da. çok sıcak havaları sevmeyen ben için nasıl bi nimet bilemezsiniz!bunaltmayan,orta kararda esen serin bir rüzgâr eşliğinde marinada yürüyüş yaptım. biraz kirlenmişti buralar,geçen geldiğimde kötü gözüküyordu güzelim marina, daha turistler ortada yok diye teknelerin olduğu yerlere özen göstermemişlerdi,bugün yavaştan temizliyorlar. uzun zamandır uğramamıştım bodrum'a yaşadığım bazı sıkıntılardan sonra bizimkilerin ısrarıyla çıkageldim. vaktiymis sanirim yoksa okul iş güç, insan genç olsa bile vakit bulamıyor kendine iyi gelecek seyahatleri yapmaya. gerçi bizim ülkede zaten gençler nefes bile alacak vakti bulamıyor ya,neyse. köpekler,kediler o kadar sakin ki burada tertemiz hepsi. kulaklarında küpeleri,tüyleri temizlenmiş sakince buldukları her yerde uyuyorlar. tabii bu huzur hızla geçen bi motor gelene kadar ahahah saldırıya geçiyorlar hemen ama sandığınız gibi olumsuzluk içeren saldırı değil,motorun ardından koşmak onlar için aktivite olmuş millet de hiç takmadan sürüyor valla alışmış herkes. ben köpeklere aşık ama onlara yaklaşma konusunda tedirgin olan biriyim. ankara'dakiler hırçın aman yarabbi deli gibi bakıyorlar yaklaşamıyorum cok istesemde. insanına göre sekil aliyor hayvanlarda sanırım. höt höt yapınca hayvana gergin oluyor haliyle seversen onları buradakiler gibi,onlarda karşılığı sevgiyle veriyor. taş firlatırsan kıçına ayaklarını değdire değdire kaçıyorsun. bi hayvana dokunmak,tüylerinde elimi gezdirmek,çenesinden tutup başını öpmek burada benim icin ilk ve dolaylı olarak da cok daha anlamlı oldu. bi süre sevmelere doyamadığım köpeciğin yanina uzanıp marinayi ve kaleyi karsima alip kitabımı okudum. dan brown'un başlangıç'ını aldım geçen hafta. bir türlü kafamı toparlayıp başlayamamıştım bugün neredeyse yarıladım. bitince birkaç kitap için yazdığım içerik yazılarının aynisini yapabilir üşenmezsem de buraya bırakırım. atlas tarih dergisini aldım bir de popular science. uzun zamandir bu dergileri severek okuyorum,kısa ve öz oluyor,okuması keyifli. annem işten iznini aldığında alışverişe çıkacağız mayo almam lazım. ailem burada yaşadığı için ve ben uzun zamandir uğramadığım için nerede ne var unutmusum. midtown var burada avm oradan aliveririm sanirim. henüz ici tam oturmamış,ankaradakiler gibi epey kapali bi avm pek sevemedim ama birçok magazayi bir arada toplayıp insanların işini kolaylaştırmış,lâzımdı galiba buraya boyle bir sey. umarim baska avm yapilmaz,yapilsa da bu kadar kasvetli olmaz. oasis cok daha acik ve bodruma yakışan bi avm,seviyorum bak orayı. eveeeet! bodruma gidip bikinisi mayosu olmayan zavallı benim ahahah. aa bak simdi aklıma geldi henüz fotoğraf bile çekinmedim nasil olabilir buuu! biliyorsunuz olmazsa olmaz buralara gelip dudak büzerek fotoğraf çekinmek en kisa zaman da yapacağım ehehehe
    annem gir denize kalabalıklaşmadan diyor. su daha temiz daha serin oluyor,etrafta sessiz. haftaya bi denız turu yaparım artik. simdilik barlar sokağında dolaşıyor,oradaki gratisten ruj sürüp çıkıyorum karşısındaki unlu mamüllerden çilekli,muzlu pasta alıyorum. dereotlu minik poğaça veriyorlar bana enerjim cok güzelmiş oyle diyorlar hepsi dereotlu minnak poğaçalar icin bebeklerim benim. gayıkçı diye mukemmeeeel döner yapan bi yerde döner gömüp kalenin yakınındaki denizciler cafede ege şivesiyle konusan,yanaklari kıpkırmızı guzel insanlarla ve kopeciklerle çay içiyorum ve inanır misiniz gercekten kahvehanelerde bilim sanat siyaset tartışılıyor ve herkesin hayatına(giydiğine,yediğine,içtiğine,fikrine)kimse karışmıyor ahaha.
    ha günün mutlu olma sebebi mi ne diyorsunuz?
    e daha ne olsun :))

edit: her gün döner yemiyorum ama yiyebilirim de ama yemiyorum yani,yemiyorum.
    edit2: buralara yolunuz düşerse haber ediniz efenim. zevkle tanışır,kahveler içer,dönerler yeriz ahaha
  • 5 günlük evli olup ilk defa bugün eş ile birlikte uyanmak.
    üstelik kayınvalide evinde.
  • uzun zamandır çektiğim çile bitti. pazartesi yeni okuluma başlıyorum. yol çilemin bittiğini düşündükçe içim kıpır kıpır oluyor. sevdiğiniz insanın yanınızda olması da ayrıca güzel.

kıpır kıpır bir cumartesi tam bir cumartesi. güneşli ve keyif verici.