şükela:  tümü | bugün
  • hatun kişilerin bazen sorduğu anlamlı soru. 10 puan değerindedir.
    eğer soruyu yediğiniz anda kendinizi dersten kalmayı garantilemiş gibi hissedip bi nane diyememişseniz, ertesi günü akşam saatlerinde şöyle bir şey söyleyip durumu 90% oranında kurtarırsınız.

"dün sana tekrar aşık olduğumu anladım. bugünün özeti bu."

geri kalan 10%luk kısım ve herşey için (bkz: mastercard)
  • her aksam uyumadan once minik kuzumla gunun ozetini yapariz. onun dune dair ozeti soyleydi. cok guluyorum, karanlik oldugu icin gormuyor iyi ki:

- yakut amcam (yakup demek istiyor, bunu on kere soylettim anlamamis gibi yaparak) ben servis beklerken bir ip buldu, kedilerle oynadi. cok eglenceliydi. yalniz ben dustum kedi kovalarken, dizim acidi. bi de ellerim tuy oldu ama agzima sokmadim, gozume dokunmadim (bu kisim yalan kuvvetle muhtemel)

- okulda arda bana hello kitty'li kalem hediye etti. ama sadece bana(burada muthis bir begenilme duygusu ortaya cikiyor ve kosarak cantasindan kalemi getiriyor gostermek icin. hizini alamayip salona gidiyor, babasina gosteriyor. babasi bozuluyor duruma feci sekilde. ben de "biz de ahmete hediye alalim haftasonu" cumlemle tuz biber ekiyorum ortama. cok eglenceli oluyor boyle blenderlik yapmak.

- okulda tavuk yemeginin hepsini bitiremedim. bir de tatliyi hic sevmedim.(yemek konusunda benden kurtulus olmadigini anlayip harakiri yapiyor)

- elifi sevmiyorum . bugun ellerimi yikamaya giderken ayagini koydu benim gececegim
    yere. ben de ustune basmak istemedigim icin cok bekledim. (icimden basip gecseydin demek geliyor ama frenliyorum kendimi. bu elif fena bisey. kiziyorum.)

- defne cok guzel bir hello kitty elbisesi giymisti. ben de oyle elbise giymek istiyorum.

- ogretmenime gidip sariliyorum arada sirada, cok seviyorum onu. onun da cok hosuna gidiyo. (sevgi pitircigim benim. hep gosterir sevgisini)

sonra masaj isteyip, ben masaj yaparken uyuyup kaliyor. gunu hep boyle gecsin demek geliyor icimden ama malesef. mesela bana sorsaniz "beynim hamile" diyebilirim. bir cok insan gibi...
  • insanlar hayatlarının kurtulmasını istemiyorlar. hiç kimse sorunlarının çözülmesini istemiyor. dramlarının, önemsiz meselelerinin, hikayelerinin çözümlenmesini, pisliklerinin temizlenmesini istemiyorlar. çünkü geriye ne kalacağını biliyorlar;
    büyük ve korkunç bir bilinmeyen.
  • sabah 6'ya alarmı kurdum. kalktım her yerim ağrıyor. ama öyle hamlık ağrısı gibi değil resmen kıpırdayamıyorum. hareket edince bağırasım geliyor. uyku da kaçtı, ağrı kesici aldım sonra saat 11 gibi bilgisayarı açıp haberlere bir bakayım ne olmuş ne bitmiş dedim. açtım ve günümüzü şenlendiren saat kavramından yoksun bakanımızın güzel açıklamasını okuyup bir ahhh çektim. üstüne milletvekiline uçak bileti - benzin bedava haberini okudum bir ahh da ona çektim. resmen günün özeti aaahhh yani sevgili sözlük.
  • aşırı sıcaklardan sonra gelen o güzelim yağmur. serinlik, ferahlık, tazelenme hissi.
  • gunun ozetini simdiden verebiliyorum. sonucta bu da bi yetenek bence.
    (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
  • (bkz: kestane,gürgen,palamut)
    dağ bayır gezdim.