*

1. kalkış yatış saatleri arasında istenen bir an kurulabilecek cümle. henüz gözler açılmışken, gece içkinin boku çıkarılmışsa mesela, günü özeti dakika bir gol bir mantığına uyar: 'akşamdan kalma bir gün'. sabah 9 akşam 5 ve üstüne istanbul trafiği vs.gibi sıradanın sıradanı bir günse özetini bile yapmaya değmez.. değişken ve delişmen bir cümledir kısaca. subjenin algısına göre değişir. bir örnek vermek gerekirse: 'henüz işe gireli bir hafta olmuşken ofisteki lavukların tavırlarından tiskindim ve kapıyı vurup çıktım.' edit:imla
  2. bi kaç internet sitesi arasına sıkışmış bi hayat..
  3. en kötüsü "tekrarların tekrarı hayat"a * sıkışan günlere atfedilen değişmez özet:
    -bugünün nasıldı?
    -nasıl olsun, aynı...
    "aynı" ne? günden güne değişen insanoğluna hiç yakışmayan bu "aynı"lık, sıradanlık, tekdüzelik... hayat sadece tutunmaya çalıştığımız bir dal olmamalı sanki, avuçladığımız küçük küçük yeniliklerle sarıp sarmalanmalı, kucaklanmalı.
    o zaman tek cümleyle günün özeti 'bir yudum bir nefes her şey şahane' ** olabilir belki de...
  4. artık sadece kendi hatalarımın bedelini ödemek istiyorum. yalvarırım yapmayın, nolur, yoruldum!
  5. bişey de planlarıma uygun ilerlesin.. bişey lan bişey...
  6. göt bok sıç. *

günün tek cümlelik özeti hakkında bilgi verin