şükela:  tümü | bugün
  • ultra herşey dahil konseptli otellerin en iyilerinden. odaları çok geniş ve rahat, içecekler kaliteli ve çeşitli. yemekleri güzel. havuzları geniş ve çok sayıda olduğu için kalabalık misafire rağmen hiç bir yerde yoğunluk olmuyor. özetle adındaki premier ibaresini sunduğu hizmetle hakediyor.
  • güral porselenden bir turizm atağı daha."ali bey premier" iken markalaşma kaygısı ile 1 sene içinde "güral premier" adını almış, tekirova belediye meydanı yanında ki bir ismet güral oteli. devralınmış değil sıfırdan inşa edilmiş bir otel olduğu için henüz kar düşünmüyor. personel acemi ama çok güleryüzlü, bu profesyonel personelden daha önemli bir ayrıcalık bir otel için. olimpik havuzu yok ama dev ve mükemmel bir aquapark'ı var. odalar yeni olduğu için güzel ve modern olması zaten beklenen birşey. otelin tek kötü yanı kartlı sistem, bileklik yok. cost hesabı adına barlardan ne alsan oda kartını isteyip post makinasına dayıyorlar. misafirlerden yarısı bu uygulamaya uyuyor diğer yarısı yok deyince içeceğini çoktan alıp gitmiş oluyor zaten. bu yüzden turizm sektörü için uygulama aşamasında sıçan saçma sapan bir sistemi uygulamaya çalışan otel. gayet güzel bir anfi tiyatrosu var ama her akşam dans etmeye çalışan bir grup odundan başka birşey göremedim. bir otel animasyon gösterisi için fazla müzikal, sanatsal birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama zaten gereği olmayan birşeyi bile beceremedikleri için izleyenler sıkıntıdan geberiyorlar. otelin en büyük özelliği içinde bir restorant içeren kid's club'ı. mükemmel bir çocuk kulübü. tam bir çocuk cenneti denilebilir. çocuklu aileler gördüğüm kadarıyla gözünü kırpmadan tercih ediyor bu oteli. çok kaliteli çocuk klubü animatörlerine sahip ama sanırım sayıları biraz az ve çoğu yabancı uyruklu. sayıları az olduğu halde her çocukla ilgilenebiliyorlar ama sayıları arttığı zaman bu konuda fark yaratabilirler.
  • boru değil dünyanın en iyi aile oteli ödülü sahibi...her yeri ağaç, çayır-çimen...20 kusur havuzu var dedıler ama aquapark'ı gordukten sonra sayma gereksinimi hissetmiyor insan...onu geç bebek havuzu hatta plajı var anasını satayım...lakin fotoğraflardakinden farklı olarak plajı rezalet. keza kum değil çakıl...yürüyemiyorsun...
    obezliğe yaklaşmış biri olarak fazla sağlıklı bulsam da kahvaltı ve yemekleri harika...
    odalarda anlatmaya değecek tek şey banyo kanımca..gerısi verdiğin paranın hakkı...ancak aynı banyoda bir duş bir jakuzi....oyyy oyy oyyyy...
    spa'ya ise ayrı bir tırnak açmak gerekiyor...kusursuz...hani hijyen, kalite huzur bir yana....o hatunun ben yuz üstü yatarken nasıl olup da aynı anda dizleri ile bacaklarıma, dirsekleri ile belime ve eli ile boynuma masaj yapıp, düşmediğini....bırak düşmeyi bir de hareket etmeyi becerebildiğini hala anlayamadım..... sadece şu erkekler için tanga tipli dondan vermeseler iyiydi :) neresi önü neresi arkası anlayamadım...hala doğru giydiğimden süpheliyim :)
  • halihazırda bir haftasını doldurmuş bir misafir olarak sıcağı sıcağına yorumlarımı yapayım:

resepsiyon, karşılama, kayıt işlemleri çok hızlı, lobide oturduk, limonatamızı daha bitirmeden bizi odaya götürecek mini araç hazırdı.

mini araç dediğime bakmayın, adını bilmediğim bu golf arabaları otelde eliniz ayağınız olacak. o kadar geniş bir alana yayılmış bir otel ki shuttle servisleri olmadan odadan denize 20 dakika, yine odadan ana restoranta 15 dakika yürümeniz gerekiyor. günde 3 öğün çoluk çocuk hesabı da yaparsanız 2 saat (120 dakika) kaybetmiş oluyorsunuz. o yüzden sayısı az da olsa her daim dolu da gelse servisi bekleyin derim.

odalar geniş, ferah ve konforlu. yatakları sert, banyoda bir küvet bir de duş var. her dilden tv yayını mevcut. odalarda internet pek çekmiyor ama diğer her yerde süper hızlı. kapıları açınca bile internet coşuyor nasıl iş anlamadım. minibarlar içerik için yeterli değil. 2 bira, 4 su, 1 kola, 1 diet kola, 2 meyve suyu, 1 cips, 1 gofret. bu kadar. daha önce konakladığımız yerlerde küçük içkiler koleksiyonu olurdu votkasından viskisine kadar, redbul olurdu, çerez çikolata filan. hani yiyeceğimizden değil de gözümüz doysun. banyoya diş fırçasından macununa, iğne ipliğinden tıraş setine kadar koyan adamların buna özen göstermesi lazımdı.

aqua parkları akıllara zarar. sayısını bilmediğim ve daha önce görmediğim bir çok kaydırak vardı. botlu botsuz, çocuk bebek çeşit çeşit kaydıraklar. hele bir tanesi var ki kalp krizi geçirtecek kadar adrenalin ve heyecan yaptırıyor. eşimle en sevdiğimiz o oldu.

çocuklar için olan aqua parklar yine muhteşemdi, eşimle biz bile onlarda çoğu zaman vakit geçirdik. (2 çocuğunuz varsa siz de orada takılacaksınız zaten) çocukların çoğu çıldırmış gibi eğleniyordu.

çocuktan konu açılmışken kids club'a da girelim. sabah 10'da çocuğunu bırak, akşam 11'de al, ne çocuğun zamanın geçtiğini anlar ne de oradakiler. kendine özel açık büfe restorant ve masalarıyla, açık kapalı oyun alanlarıyla ve tüm gün aktiviteleriyle 10 üzerinden 10 puan. misafir çocuklarıyla düzenledikleri şovları ise çarşambaları amfitiyatroda sergiliyorlar. çocuğunuzu ilginç kostümlerle sahnede izlemek paha biçilmez. dünyanın en iyi aile oteli seçilmesine hiç şaşırmıyorsunuz. çünkü her şey aileler için.

amfitiyatro demişken bir parantez de oraya açayım. bu otelin harikulade bir animasyon ekibi var. her akşam 21.30'da amfitiyatroda şovlarını sergiliyorlar. bir akşam opera/müzikal, bir akşam dans şovları, bir akşam yarışma, kuğu gölü, the beautiful and the beast derken her akşam koşa koşa oraya gidiyorsunuz. hepsi çok yetenekli insanlar.

yemek çeşitleri bakımından çok iyi olmasına rağmen lezzet olarak aynısını söyleyemeyeceğim. lezzet nedense hiç tatmin etmedi bizi. daha iyisini beklerdik. fırın (pizza, pide vs) çok vasat. radisson çeşme'de kaldığımız 10 günün 5'inde pide yemiştik akşam yemeğinde. öyle güzeldi. ama burada nanay. ama aç kalmanız zaten mümkün değil, bizim gibi yemek saatleri ters olanlar için pool restorant ve beach restorantta a la carte yemek de bir seçenek. döner, levrek, hamburger, pizza, makarna gibi onlarca çeşit yemeği gün boyunca yiyebiliyorsunuz.

içkide sınır tanımıyorlar. chivas, remy martin, hennessy, jagermeister... doya doya iç. ama efes var tuborg yok, burn var redbull yok. akşam yemeğinde iyi bir şarap rica ettiğinizde size bilmemkaç yıllık şeyler getirebiliyorlar. tebrikler. havuz başında, denizde, şezlongda, odada, barlarda, diskolarda, partilerde iç içebildiğin kadar. ama garsonların bazıları türk değil bir chivas içine iki buz istediğinizde iki chivas getirebiliyorlar. olsun onu da için.

sayısını bilmediğim kadar çok havuzu var. 7 gün geçti hala kullanmadıklarımız var düşün. özellikle aqua park'ın ordaki jakuzili, köpürtülü, akıntılı, şelaleli bir dev havuz var. içinde saatler geçirip buruşana kadar çoluk çocuk yüzebiliyorsun. çok eğlenceli.

denizi eh. 2 sene önce belek'den ağzımız yanmıştı ama antalya'ya bir şans daha verelim dedik ama nerde çeşme nerde fethiye nerde antalya. plajı ince kum değil, taşlık. denizi de doğal olarak taşlık. ama net bir temizliği yok. temiz ama bir şeyler eksik, suyun dibini görmeyince rahat etmeyenlerdenseniz beğenmezsiniz. ama yine de her gün (sabahları) girdik. öğleden sonra tavsiye etmiyorum.

ekstra şeylerin fiyatları dudak uçuklatıyor. siz de (buranın genel müşteri prototipi olan) kazak bir dolar milyoneri değilseniz sizin de dudağınız uçuklayacaktır. örnek verelim: 6dk süren 9d sinema 60 tl (kişi başı), sahilde havuzda dolanıp fotoğrafınızı çeken güler yüzlü abilere verdiğiniz pozların her biri 20 tl. (yok çekerken almıyorlar, adınıza klasör açıp biriktiriyorlar tatil sonunda bir bakmışsınız silmeye kıyamayacağınız 150 fotoğrafınız var, eleye eleye 50'ye düşürüyorsunuz, sonra başlıyorsunuz pazarlığa :) özellikle cumartesi akşamları siyah/beyaz kıyafet konseptinde gala gecesi oluyor ve ne yapıyorlarsa acaip güzel/yakışıklı çıkıyorsunuz fotoğraflarda. gel de alma.

misafir ağırlığı: rus>kazak>alman>belçika>kazak>türk>ingiltere>kazak>hollanda/danimarka>azerbaycan şeklinde. (bu istatistiği bir yarışma akşamı sunucunun saydığı ülke isimlerine karşılık gelen alkış sayısına göre yaptım.)

ama her şeye rağmen tam bir aile oteli. çocuğunuzu seviyor ve onunla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız atlayın gelin eğlenin derim. ha bir de ayrılmaya yakın anket dolduruyorlar çekilişle kazanan bir çifte önümüzdeki yıl bir hafta konaklama hediye ediyorlar. bu entry'i okurlarsa kendilerine selam eder, saygılarımı sunarım. oda numaram 3301.
  • dün çıkış yaptığım, antalya'nın güzel bir köşesine kurulmuş otel. yeşilliği bol, denizi güzel ve temiz. eğlenceli etkinlikleri var ama ben çoğuna katılmadım çünkü oyunların katılımcılarının neredeyse tamamı çocuktu. bence bunları çocuklar için ayrı yapmaları gerekiyor. beni en çok üzen konuya da gelirsek; dondurmalar golf idi. eğer algida olsaydı gerçekten çok daha farklı olurdu. içecekler çok iyiydi, aquaparkın oradaki ve ana havuzun yanındaki bir şeyler içme yeri ortam ve tat olarak çok iyiydi.akşamları etkinlikler konusunda o kadar iyi değildi açıkçası. iki akşam falan izlemeye gittim amfi tiyatroya ve hiç eğlenmedim, ekip iyi değildi. daha iyisini bulmaları lazımdı. iki sene önce sidede bir otele gitmiştik ve buranın geceliği daha düşük olmasına rağmen sabahları taze sıkılmış portakal suyu vardı(her sabah üçer bardak içmiştim) malesef büyük beklentilerle geldiğimiz güral'da yapay portakal suyu vardı. birtakım şeylerde ucuza kaçılmış ve bence önemli noktalarda olmuş bu. personel kalitesi çok iyiydi, herkes güleryüzlüydü. aquaparkı çok güzeldi, beş kişi binilebilen kaydırak vardı her günün yarısı ordaydım. çok eğlendim. soğuk kahvenin tadı harikaydı. otelin görünüşü falan da çok güzeldi. quu spa diye bir spa bölümü vardı. sauna ve buhar odası gerçekten çok iyiydi. ama bir güral sapancanın spası gibi değildi. gala gecesini başta çok gereksiz bulmuştum sanki düğüne gitmişim gibi hissetmiştim. o gün açık büfe o kadar da iyi değildi. yani yemek tadı ve çeşidi olarak diğer günlerden daha iyiydi ama kalabalıkta yemek almak gerçekten zordu. (o gün taco vardı ve gerçekten yediğim en iyi tacoydu) sonra gala gecesi denen olayda sıkıldık ve kalktık havuzun yanındaki mekanda takıldık. ama sonra kafamızı bir kaldırdık havai fişek gösterisi. hayatımda izlediğim en harika havai fişek gösterisiydi, yetkilileri tebrik ederim zaten deli gibi alkışlamıştım sandalyenin üstüne çıkıp, harikaydı. amfi tiyatrodaki gösterilere takılmayı bırakınca ana havuzun oradaki kızın canlı müziğine konuk olmaya başladım. müthiş bir sesi vardı. yemeklere gelecek olursak fena değildi ama bazı şeylerin bayat olduğu çok belliydi ve tat konusunda çoğu yemek sınıfta kalmıştı. zaten şimdiye kadar hangi otele gittiysem hepsinde de yediğim şey aynıydı: patates ve haydari. çok şey istemiyorum sadece 100 çeşit yemek yapmayın 20 çeşit olsun ama güzel olsun abi. wifi olayı baya iyiydi sadece bir iki yerde çekmiyordu. sonuca gelecek olursak, hoş bir otel tekrar gelebilirim. güzel bir ortamı var, bir de bedava tatil bana çıkarsa harika olur!
  • çocuklu aileler için ideal. deniz iyi yeme içme ortalamanın üstünde. aktiviteler yeterli odası temiz ve konforlu. yabancı türk turist ayrımı ne yazık ki burada da var. özellikle resepsiyon personeli berbat umarım buraları okuyan birileri vardır. gülümsemek hal hatır sormak iyidir. iki kez gece acile gitmek durumunda kaldım hasta hasta ve bana arabam olup olmadığını sordular var dedim ve bana götürmeyi teklif bile etmediler. götürelim deselerdi yine gitmezdim ama bir teklif bile etmeyi düşünmeyen personelle böylesine profesyonel işletme olmaz.

genel olarak iyi ama sinek küçük mide bulandırır.
  • eşim ve çocuğumla çok güzel zaman geçirdim ve memnun kaldım. çocuklu aileler için bir kere ideal. çok fazla aktivite var, normalde ben animasyon izlemeyen biriyim ama güzeldi gerçekten.

yemekler genel olarak taze ve iyi, çok fazla çeşit var.

odalar temiz ve ferah, büyük, rahat.

genel olarak garsonlar böyle yerlere rus kızlara hizmet eder, yerli turist ile çok ilgilenmez, ancak burda öyle olmadı. çok ilginç garsonlar gayet efendi idi. belboylar dahil. belli ki seçilmiş adamlar.

tatili yılbaşında ets tur ile satınalmıştım. bu yüzden çok pahalı değildi.

not: arkadaşım açık büfe şişe miller, becks, efes malt, efes light, bomonti olan bir yer görmemiştim. o ne öyle ya
  • genç bir çiftseniz uzak durmanız gereken otel. etraf 60+ teyze ve amcalardan geçilmiyor. yerli ve grup halinde sap erkek turist sayısı çok fazla. kafa dinlemek için bu tiplerden köşe bucak kaçıp yer aramak zorunda kalıyorsunuz.

havuzlar küçük, üstte saydığım popülasyonlarca kapılmış durumda oluyorlar genelde. haşemayla deniz qeyfi görmek mümkün. onca islami tatil köyü mevcutken nedense burası tercih ediliyor, otel de seçici davranmıyor.

personelin tavırları çok laubali, profesyonel olmadıkları aşikar.

enteresan bir şekilde ‘ultra her şey dahil’ konsepti olmasına (yabancı içkiler dahil yani) rağmen; her kokteyl istediğinizde ‘alkollü mü?’ sorusuna muhattap kalıyorsunuz. arkadaşım alkolsüzünü içecek olsam gaziosmanpaşa’daki kafede de içerim sen bana niye bunu soruyorsun ?

özetle; emekliler ve sürekli etrafı kesen sap gençlerle dolu bir otel.

gençseniz eşinizle keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız daha kurumsal ve daha pahalı yerleri tercih etmelisiniz.

örnek; (bkz: cornelia diamond golf&spa)