şükela:  tümü | bugün soru sor
 • show tv'nin yeni baslayacak dizisinin adi. basrollerde uzun suredir sesi solugu cikmayan fatma girik ile simdi devlet tiyatrolarinda "hircin kiz" oyununda mehmet ali alabora'yla sahne alan meltem cumbul var. ayrica burak hakki da jon rolunde. tarik tarcan da var, da neyse.
 • meltem cumbul iki cocuklui bankada calisan bir duldur. zar zor gecinmektedirler, banka subeyi de kapattigi icin bir de issiz kalmistir. o sirada bankanin iyi musterilerden, amerika'da okumus, harran'da yasayan, zengin ve yakisikli tarik tarcan evlenme teklif eder. evlenirler ve adam harran'a doner, bir hafta sonra butun isleri yoluna koyup siz de gelin, havaalanindan alacagim der. ancak harran'a gittiklerinde kocasinin oldugunu ve gomuldugunu ogrenir. gorumcesi fatma girik'dir.
 • meltem cumbulun kocasının ailesinin kanlı olduğu var bir adet. ailenin babası reşo ağa oğluna uyus, ingilterelere gönderdik seni bi halt öğrenemedin, kanlını öldürmekten vazgeçicen utanmasan türü, sanki ingiltere de kan davası itinayla nasıl sürdülür eğitimi almışcasına oğluna yükleniyor. kızı var bi tane de o da zamanında tarık tarcana aşıkmış, sallamayınca adam dellenmiş, asalım keselim yapıp duruo ata felam binio böle çirkef biraz. tarık tarcanın ailesinde de bi fatma girik bi şeye benzio hepsi böle kabalar falan. yani meltem cumbul fena diil dizi de komik. bunu mu amaçlıodu bilemiorum tabi.
 • kan davası kötüdür, durdurulması gerekir mesajını vermeyi misyon edinmiş dizi.
 • bu dizide fatma girik hemen her sahnede birilerini azarlamaktadır.
  bir anlamda (bkz: kafasına vura vura ogretmek)
 • "lubamba lum bam lubamba lum bam" şeklinde ritmli bir müziği vardır. bu davul ritmini her duyduğumda geberircesine gülerim.
 • "herelelle leğlellelel herelelle leğlellelel" şeklinde (gümbede güm güm eşliğinde) bir ciyaklamayla başlayan ve (neredeyse) iki yıldır yayınlanabilmesine akıl sır erdiremediğim tuhaf dizi. fatma girik'in "gebertirim ulan sizi" diye çığıra çığıra insanlara (rol icabı) düşman olmasına vesile olmanın ötesine geçemeyen beyaz cam ürünü.
 • çok kaliteli bi oyuncu ekibiyle türk dizi tarihindeki en başarılı bi kaç dizi yapımından biridir şüphesiz.
  şu sıralar cine 5 te öğlen 12 - 1 gibi haftaiçi her gün eski bölümleri tekrardan yayınlanmakta olan bu diziyi tekrar bölümleri bile aynı keyif ve merakla izletiyor. özellikle son 10 yıl içinde gerçekci tarzda duygu yoğunluğunun bol olduğu böylesi bi diziye rastlayamazsınız.
  mahmut cevher gibi fatma girik gibi iki büyük oyuncu yine aynı şekilde çok başarılı bi rol üstlenen timuçin esen gerçekci oyunculuklarıyla dizinin bağımlısı yapabiliyor.
  yayınlandığı yıllarda yeteri kadar ilgiyi görmemesi de bu yapım adına kötü olmuştur ama bu onları çizgilerinden saptırmamıştır hadi koyverelim de saçmalayalım dememişlerdir. avrupa yakası tarzı zımbırtıların tavan yaptığı bi ülkede insanın şuurua şuuruna vuracak gerçeklikte güneydoğu yaşamanı ele alan bi diziydi.
 • sabahları uyanma sorunumun üst düzeye ulaştığı bir dönemde "veleleyleeveleleylee" diye giden jenerik müziğini bir dönem alarm olarak kullanmışlığım olan dizidir. her sabah ihtilal yapacak gibi dinç ve enerjik kalkıyordum, fakat ev ahalisinin haklı ısrarları sonucu bu manyaklığıma da veda etmiştim.

  ha dizi de bir boka benzemiyordu o ayrı, bildiğin ortalama bir erler film yapımıydı.