şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arif sağ'ın arabeske çalan toy zamanlarından bir şarkısı... yıllar önce dinlediğimde pek şaşırmıştım ve fakat yaylıların modernliğine, şan haricindeki partisyonların lezzetine doyamamıştım.
 • arif sag'in 70'lerin ortasinda arabesk yaptigi donemden kalma bir sarkisi. sonradan, geleneksel turkucu olarak gercek unune kavustu gerci 80'lerde.. sarkiyi asil meshur eden ise ibrahim tatlises. cover sarkicisi olmadan onceki doneminde yaptigi cover'lardan en basarilisi kanimca, 80'lerin ilk yarisindan. oldukca depresif bir sarki oldugunu da eklemek lazim.
 • elektro baglamali bir introsu vardir ki ibrahim tatlises versiyonunun, tarife sigmaz. duydugum en guzel elektro baglama atraksiyonu diyebilirim, dedim bile.. neredeyse saykodelik etki yapan intro biter, yaylilar girer ve film kopar..
  adam, mafya babaligini biraksa da efendi efendi yanik sesiyle haykirsa, gonul telimizi titretse eski gunlerdeki gibi..
 • yalan albümünün en şık parçalarından. tatlıses bu şarkıda ah drerken sağlam bir balgam çıkarır ama olsun...

  şarkının yer aldığı albümle aynı adı taşıyan filminde tatlıses adana garı'nda perihan savaş'ı beklerken sık sık çalardı sade kemanla fonda bu şarkı. yusuf (tatlıses) hapishane'den çıktığı günden itibaren bekler, bekler, bekler adana tren istasyonunda. safiya (p.savaş) gelmez, gelmeyince de tatlıses söyler gurbet treni'ni...

  beraber çok mutluyduk, neden ayrılık oldu
  zalım gurbet treni seni elimden aldı
  artık sabrım kalmadı, dön gel gurbet treni
  sevgilimden bir haber al gel gurbet treni...
 • ibrahim tatlıses in, yalan isimli filminin yanısıra, yorgun isimli filminde de seslendirdiği oldukça güzel ve düşündürücü bir parça.

  beraber çok mutluyduk
  neden ayrılık oldu
  zalim gurbet treni
  seni elimden aldı

  artık sabrım kalmadı
  dön gel gurbet treni
  sevdiğimden bir haber
  al gel gurbet treni
  içimdeki hasreti
  dindir gurbet treni
  içimdeki ateşi
  söndür gurbet treni

  yıllar geçti aradan
  haber bile salmadan
  döndü gurbet treni
  yarim neden gelmedi?
 • "dön geeeeeeeel....." kısmında uzun havaya benzeyen bir söyleyi$ vardır ki elinizdeki içki kadehinin dibini getirirsiniz.
 • izlanda'da olmayacak bir kavramdır, trenle gidicek komşusunu geçtim adamların trenleri bile yok.
 • başıma bir şey gelmeyecekse... gülcan opel yorumunu daha çok sevdiğim şarkı.
 • kulaklıkla dinlendiğinde şarkı başlamadan hemen önce "kayıt!" komutu veren bir erkek sesi duyulur. artık tonmaysterin mi, yavuz taner'in mi sesidir, allah bilir.