şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 5 seneyi aşkın bir süredir youtube'da olmasına rağmen 180.000 aboneyi bile geçemeyen, bunun sebebini de 25 dakikalık uzun vlog'larına yorduğum kanal.

kimisi için iyi olabilir, 5 sene önce bu kadar kanal ortada yokken, youtuberlık bile doğmamışken, az seçenek arasında izlemesi güzel ve zevkli olabilirdi, sonuçta izlenilen yaşantı, asla gitmediğimiz, gidemediğimiz hollanda olduğu için gayet de ilgi çekiciydi.

belki böyle yapması kendisi için en kolayı, çünkü resmen miras gibi geleceğe günlük tutuyor kadın. ben bazen 25 dakikalık vlog yapmak yerine bunu 5 vlog'a ayırıp koyması taraftarıydım. hem her gün daha kısa ve öz video yüklemiş olur hem kendisi daha az yorulurdu. ama o böyle mutluysa böyle olsun.

izlenme ve beğeni sayısı çok düşük olduğu için ve 5 sene geçmiş olmasına rağmen üye sayısı 100.000'lerde dolaşıyor olduğundan, para kazandığını düşünmiyordum ancak 5 sene önce kocası mc donald's gibi bir yerde normal bir işçiyken, şu an ne oldu bilmiyorum ama o da patron gibi bir şey oldu, kadın kendine estetikler yaptırıp durdu, bir de üstüne kiralar pahalı dediği semtte geniş ve bahçesi bile olan, masraflar da yapabildikleri bir lükse sahip oldukları kadar, kendileri için bir ev satın almayı düşünebilecek kadar da kazanmış olmalılar.

başlığı burada bile açılmamış, şaşırdım. meraklısı varsa bir baksın.