• (bkz: yeni türkiye)
  • aynı şeyi bende gözlemledim. bmw , mercedes , audi ler yerine opel ,vw seviye yerlerde .
  • bugün emirdağlı belçika plakalı bir tane fiat jeep gördüm türkiye de bile neredeyse hiç satmamış emirdağlısın eskişehire arabayla geliyorsun niye fiat alırsın. kesin arızası da vardı eskişehir birmot fiata giriyordu. bir zamanlar tüplü hummer, tüplü cayenne vardı. ne oldu orada da mı kriz var. yoksa hava atmaktan mı vazgeçtiniz. eskisi gibi para kazanılmıyor anlaşılan.

edit :cevap geldi eskisi gibi para kazanılmıyormuş.
  • bu gün turhal'da hollanda plakalı 2-3 araç gördüm biri eski 1995 kasa mercedesti biri 1994 bmw 520 idi yani bu ne arkadaş harbiden bizim mi alım gücümüz arttı size mi bişey oldu.
  • şimdi birşey yazacağım hükümetçi diyeceksiniz. kardeş; biz küçükken kredi çekip araba almak çok zordu. şimdi sabit geliri olan herkes alıyor taşıt kredisini, çekiyor altına güzel bir araba. eskiden onların arabası çok lüks değildi bizim arabalar çok eskiydi. durumu iyi olan memur bile ya renault europa ya da doğan slx'e binerdi, şimdi alt gelir memuru bile hyundai ve hondaya biniyor. kabul edin güzel tespit yaptım :)
  • önceden orta sınıf doğan slx, toyota corolla gibi arabalara biniyorsun. alım gücü cidden düşüktü. bmw ye mercedes e anca kodamanlar biniyordu. şimdi normal vatandaş krediyle de olsa üst sınıf arabalara binebiliyor. doğal olarak eskiden üst sınıf arabaları almancılarda görebiliyorken şimdi o arabaları kullanmak bile normal hale geldi.
  • sonradan gormelik azalmis olabilir. cenevrede de herkes eski vw. biz daha o evreyi atlatamadik galiba. parayi bulan once araba sonra esi degistiriyor.
  • (bkz: havayolu)

(bkz: araba kiralama)

parası olanlar uçakla gelip araba kiralıyor. bu nedenle lüks araç kullanan türkler o kadar yolu direksiyon başında geçirmek istemiyor.
  • türkiyeden aldıkları emekli maaşının artık beş para etmediğinin kanıtıdır.
hesabın var mı? giriş yap