şükela:  tümü | bugün
  • boyle bir ikiyuzluluk vardir, avrupa'ya calismaya giden kusagin cocuklari ve torunlari hep yalan soyler. eger samimi degilseniz duyacaginiz seyler bir birine yakin olacaktir. "turkiye cennet, burda it gibi calisiyoruz bla bla oyro aliyoruz bunun s-bahn bileti var u-bahn var ondan sonra rewe'den falan alisveris yapar mi turk ailesi" falan filan. sonra donup dolasip gelicem memlekete ammaaaaa cocuklarin okulu falan diye diyaloglarla devam eder. gurbetcilerin bekar olanlari daha fena onlar hic hayatim yok hep calisiyorum derler, onlari buldugunuz yerde sikiniz, cunku her haftasonu berlin techno... neyse, bu gurbetci ikiyuzlu pustlar ayni zamanda sizin de oraya gelmenizi istemez, cunku amina kodugumunun gavatlari hem tipsiz, hem kultursuz olduklari icin oraya gittiginizde bu denyolarin sikim sokum insanlar olduklarini, hayatlarinin yalan oldugunu ogrenmenizi istemezler. bunu hayatin her aninda bilakis amina kodumunun istatistikleriyle bile anlayabilirsiniz.

not: yazin bmw ile sulale boyu gelip almanya'da supermarktan aldigi cikolatayi alaman cikolatasi diye cocuklara veren pust ve turleri baz alinmistir, yurtdisinda donercilerde, tekellerde oyle boktan yerlerde bolca bulunurlar. onlardan kacin, sizin yararinizi dusunmediklerini bilin.
  • avrupa'nın göbeğinde yaşayıp, tüm nimetlerinden faydalanıp türkiye'nin aleyhine olan siyasi tercihlerde bulunmak. yoz milliyetçilik ve islamcılık anlayışına destek verip türkiye'yi kaosa sürüklerken, gavur dediği avrupa'dan dışarı tek adım atmamak.

çok övdüğünüz suudi arabistan, iran gibi ülkelere gitsenize, almanya veya ingiltere yerine. türkiye'yi suudi arabistan'a çevirme projesine destek verirken kendiniz gavur dediğiniz adamların kıçının dibinden ayrılmıyorsunuz, allah'ın belaları sizi.

yıllarca da orada kazandığınız para ile türkiye'de üç otuz paraya haybeden mal, mülk sahibi oldunuz. ne gözünüz doydu, ne nefsiniz. ne de akıllandınız.
  • bugun ikiyuzluluklerine ya da yuzsuzlukkerine rast geldim. altinoluk'tan canakkale'ye gideken bir suru sozum ona gurbetci luks arabalari ile arz-ı endam ediyorlardi. 2 tane serefsizi kirmizi isikta gecti gitti avrupa plakalari ile nasilsa ceza kesilemeyecek ya da kesilse de gonderilemeyecek ya!

bu hareketi avrupa'da yapsana götün yiyorsa, adamın götünden kan alırla orada değil mi?

bunun dışında küçükkuyu ezine arasındaki bir gidiş bir geliş virajlı dağ yolunda saçma sapan, insanların canını hiçe sayacak şekilde yapılan sollamalar felan.

avrupanın nimetlerinden faydalan kurallarına sıkı sıkı uy ama iş türkiye'ye gelince yavşakça davran sokağa, yola çöp at, trafik kurallarına uyma. sonra ben mömlökötümü çok seviyorum de yavşak seni.

edit: imla ve bütün gurbetçiler bir değildir tabiki ama çoğu böyle malesef.
  • türkiye sınırları içinde kuduz köpek, avrupa sınırları içerisinde süt dökmüş kedi gibi olma durumu.
  • bu oçları avrupada sol partiye verip nimetlerinden faydalanır ama türkiyede sağ partiye verip din edebiyatı kasar. avrupaya bok atar türkiye cennet der ama gel burda yaşa desen bin türlü edebiyat yapar. alman boku temizlemekten delirmiş bu oçlarının askerlik yapmadan, vergi vermeden 15 gün tatile geldikleri ülkenin kaderi için oy kullanması vatana ihanettir.

neo nazillerin elinde geberirsiniz inşallah ikiyüzlü oçları.
  • kullandiklari oylar da bazen bu sekilde dusunulmesine sebep olabilir. tum gurbetciler isci partilerinin en buyuk destekcileriyken, is kutuklerine geldigi zaman tum otoriter uygulamalari desteklerler.

hayir, bu mantikli bir sebebe dayanabilir. yani aslinda hepsi fasizan uygulamalardan hosnutlar ama avrupa'da ucu onlara dokundugu icin bunu desteklemekten kaciyorlar denebilir ve dogrudur da. ama yine de o pozisyonda olan, kafasi calisan bir bireyin, orada bulundugu pozisyon goz onune alindiginda burasiyla ilgili muhakeme yapabiliyor olmasi ve empati kurabilmesi beklenir ama beklememek lazimdir.
  • türkçesi kaykık gurbetçi
    kültürü çarpık gurbetçi
    askerde yok vergide yok
    iktidara ortak gurbetçi.