• haklı kampanya.

2. dakikadan itibaren sığırımızı dinleyebilirsiniz.

https://youtu.be/scxj3nlc258
  • sonuna kadar destek verdiğim bir düşüncedir.
  • 4 bin fav alan konu 2 günde unutuluyor. malum oluşum alamancılar sayesinde değil, hafızamız sayesinde kazanıyor. malız çünkü.
  • yerel seçimlerde anlarım ama genel seçimlerde bu durumun değiştirilmesi absürd olur. bir ülkenin vatandaşı o ülke dışında yaşıyor diye o ülkeyi yönetecekler konusunda söz sahibi olmasın demekle eşdeğer bu. pasaport ve kimliğim varsa oyumu veririm. böyle bir hakkı kim kimin elinden alabilir?
  • çoğu hiç bir kısıtlamanın ve baskının olmadığı ülkelerde yaşayıp türkiyede oy kullanmaya gelince siyasal islamcılara oy veren iki yüzlülerdir. avrupa ülkelerinin tüm nimetlerinden faydalanıp bizi gerici kafalara mahküm edenlerdir sadece arada tatil yapmaya türkiyeye gelenler türkiyenin kaderini belirlememelidir.
  • 5 akrabam orada olmasına rağmen, tüm gücümle katıldığım kampanya.

altına imzamı atıyorum, ekonomi çoğ eyiyse götünü berlinden kaldır buraya gel iki yüzlü.
  • hayır!

sana ne kardeşim!

bir süredir almanya'da yaşıyorum. istediğim partiye oy veririm kimse karışamaz! evet sayın recep tayyip erdoğan ve onun değerli partisi ak parti'ye oy veriyorum. kime ne? evet almanya'da sol partiye oy veriyorum. sana ne yahu sana ne! istediğime veririm kimseyi ilgilendirmez.
  • almanyada isviçre de rahatça yaşa insan yerine koysunlar seni sonra yaşamadığın ülkeyi boka döndürecek biri bile kazansa oy hakkın olsun doğru karar
  • hemen iptal etmek yerine bence bu gurbetçi vatandaşlara ülkenin genel hali siyasi durumu ile ilgili bir test yapılmalı.ulke ile alakalı bilgisi olmayan ülkeden bihaber ama ideolojisi için oy kullananları bu şekilde engelleyebiliriz (not bence aynı test ülke için de ki seçmenlere de uygulanmalı aklı olmadan fikri olan insanların seçme ve seçilme hakkı olmamali)
  • ülkede yaşamayan birinin oy verme hakkının olmaması gerekir. yada yılın 3 de 2 sini ülkede geçirmiş olması şartı aranmalı. bu tarz bişey olmalı
hesabın var mı? giriş yap