şükela:  tümü | bugün
 • uzun bir süre önce atvde yayınlanmış dizi film. aykut oray ve ruhsar öcal rol almıştı.
 • atvde sabahları yayınlanmaya başladı artık.
 • p2p networklerinde memleket ozlemiyle midir nedendir, en cok turkce parcayi barindiran insanlarimiz.
 • ruhsar öcal'in sarişin olmasiyla ve gerçekten de almanmiş gibi konuşmasiyla bir zamanlar hakkinda "ya o gurbetçilerdeki kadin almanmiş" geyiklerinin dönmesine sebep olduğu dizi... *
 • şu sıralar atv ekranlarında sabaha karşı 3 e doğru izlenebilecek dizi.ancak gece(sabah) 3te izlenebilir bir diziymiş zaten gözlemlediğim kadarıyla.
 • hakkında bu kadar az entry girilince öldü sandığım dizi. hala yaşıyormuş. gece gece yarasa gibi çarpıp durmaktadır cama. şu saatte dizi de yayındayken iki kelamın vakti gelmiş de geçmektedir.
  hakkı yenmiş dizidir. didaktik yaklaşımda son noktada dans eder. psiko-sosyal bağlamda çocuk nasıl yetiştirilmelidir, düşünsel düzlemde erdem nedir ya da iyi ile kötü nerede dururlar, karakter ve olay kurgusu açısından yazım ve yaratım sürecinde türkçe'yi dogi stilinde beceren alman dili kaç okka gelir, komik olmadan güldürmeyi ummak ne ulu ve vazgeçilmez bir ülküdür ve bunların hepsinden önemlisi buna rağmen nasıl da izleyici avuç içine alınarak dizi izlettirilir... bu soruların cevabını veren dizidir. ölmemiştir. kaçamadığım çocukluktur.
 • bu dizi hakkında aklıma gelen ilk şey şudur ki, aykut oray'ın canlandırdığı karakterin babasını oynayan amcanın oyunculuğu beni fena halde rahatsız ederdi. ikincisi ise, evin oğlu* beşiktaş altyapısında oynardı fakat antrenmanları halı sahada yapar ve antrenmanlarda sürekli forma giyerdi.
 • hafta itibarıyla ekranlara beşinci kez konuk olan; her gece yayınlanıp, biter bitmez birinci bölümünden tekrar başlanan dizi.

  az önce izlediğimde farkettim ki naifmş be... hani bugün herkesin birbirini sikmeye, kazıklamaya çalıştığı fason dallaslara tercih ederim gibi geldi bana
 • geceleri nba maci beklerken zaman gecsin diye tekrar bolumlerini izledigim ve zamaninda kiymetini bilemedigim kanaatine vardigim guzel dizi. ozellikle yegen cemil karakteri yarip gecirmektedir, son izledigim bolumde soyle bir diyaloga imza atmistir;

  cemil hanimina cok cocuk sahibi olmanin bereket getirecegini iddia etmektedir:

  - hayatim bak cocuk demek bereket demek, bir cocuk yapsak az bereket, iki cocuk yapsak kesene bereket, uc cocuk yaptik mithat bereket*
 • herşey iyi güzel de o "eda" karakterini oynayan hatunun kazmalığı nedir? insan bu kadar mı vurgusuz, bu kadar mı ruhsuz konuşur. öte yandan dizideki bazı olayların gerçeklikle alakası da yok. misal hatunu kaçırıyolar. getiriyolar bi inşaata bişeye. hatunda ifadesiz bi surat, ifadesiz bi ses tonu. sanki okumayı yeni söküyo da, dümdüz okuyo. neyse hatun mafya babasına ve adamlarına bik bik konuşuyo, aklınca ders veriyo falan. adamlar da "hmm yaa evet haklısın" tadında takılıyolar. sona polisler kurtarıyo bunu, adamları da alıp götürürlerkene kız sesleniyo adama, "hacı dayı, ben sana hiç korkmadım derken yalan söledim. aslında çok korktumdu. hatta böle bayılasım geldiydi" diyo, küt bayılıyo.

  bu ne yani şimdi?
hesabın var mı? giriş yap