şükela:  tümü | bugün soru sor
  • madem bir yola beraber girildi, gurbetçi seçmen kardeşlerimiz de çevirebildiği ne varsa tl'ye çevirsin. bu girilmiş yolda, türkiye'de yaşayan kardeşlerini dolar, euro harcayarak yarı yolda bırakan namerttir, haindir.
  • fildişi sahilinden bildiriyorum :) gurbetçiler akın akın memlekete gelip paralarını fildişi sahiline getiriyorlar, bilen bilir, yamoussoukroda şu anda kiralık kasa hiç bir banka şubesinde kalmamıştır.
  • onlar ancak bedavaya oy verir. 1 (bir) kuruşlarına göz dikersen kan alırlar.

söylenecek o kadar çok şey var ki ama ne desem gg
  • adam dövizle kazanıyor, harcamasının büyük kısmını da dövizle yapıyor. neden bozdursun parasını?

geliri ve gideri türk lirası olup da, döviz ihtiyacı veya borcu olmadığı hâlde döviz alanlar bozdursun esas. hatta belli bir limitin üstündekiler devlet eliyle türk lirasına çevrilsin.
  • sülalem gurbetçi.
    şuan haldır haldır türkiye'de ev almaya çalışıyorlar. aman euro düşerde bu fiyata ev alamayız korkusu var hepsinde.
    2 ay önce amcam 135 bin liraya ev aldı ankara'nın varoşlarından. almadan beni aradı yeğenim kelepir ev buldum alıyorum sence fiyat nasıl diye. bende amca ben olsam türkiye'den çivi bile almam, bana sorarsan alma dedim. oda sen kızdığın için öyle diyorsun evin fiyatı iyi bana 25 bin euroya geliyor bedava daha ne kadar düşecek dedi ve aldı. o zaman kur 5.40 idi.
    şimdi aldığı evi 5 bin lira karıyla satsa bile eline 19 bin euro geçiyor. ben demiştim alma diye ama dinlemedi.
    az önce de diğer amcamın kızı aradı. oda euro daki bu fiyatı bir daha bulamayacağını düşünerek türkiye den başını sokabileceği bir ev almak istediğini ve ne düşündüğümü sordu. bu olayı anlattım kendisine. alma dedim. seneye mayıs ayına kadar bekle dedim. tamam dedi. umarım bir delilik edip almaz. çünkü kocasının ailesi biraz cahil ve sürekli bunlara gaz veriyorlar.
  • vatan millet sevdalısı, türkiye cumhuriyeti' nin yılmaz neferli, avrupa' nın göz bebeği, reis aşkıyla yanıp tutuşan değerli gurbetçiler;

evet şimdi sıra sizde! haydi bu oyunu bozun. gün birlik günüdür tüm mal varlığınızı, birikimlerinizi tl.' ye çevirin. gösterin gücünüzü tüm dünya' ya.

ayrıca oy kullanma işlemlerinde yaptığınız gibi bunu da belgeleyin olur mu? yapmayan, şerefsizdir vatan hayınıdır.