şükela:  tümü | bugün
  • yurdumun topraklarında kök salmayan sakal çeşitleri nedense gurbete giden ya da yurt dışına yerleşen vatandaşlarımızda istisnasız görülmektedir.

cücük tabir edilen alt dudağın altındaki yerde biten kılları eşkenar üçgen formunda bırakmak, favorilerden çeneye kadar olan kısımda genişliği 3 milimetreyi geçmeyecek şekilde çizgi halinde kestirip, adeta bir ayhan ışık gibi dudağın üzerinden aynı şekilde sakallarla birleşen bıyıkla kombinlemek, saçlarda yanları kazıtıp tepeden bıraktırmak akabinde kirli sakalların elmacık kemiğine yaslanan kenarlarını ağda ile aldırmak vs. vs. olarak tanımlanabilecek ilginç sakal şekillerine sahip bu arkadaşlar genelde almanya gurbetçileri olmakla birlikte diğer ülkelere yerleşen soydaşlarımızda da görülebilmektedir.

işin ilginç yanı ülkemize yerleşen suriyeli mültecilerde de bu tip sakallar gözlemlenmiş olup, kendisinden daha medeni olan bir ülkeye giden bireylerin neden böyle itici bir tarza geçiş yaptığı ise bilinmemektedir.

bahsi geçen modelleri google'da gurbetçi sakalı yazarak görebilirsiniz.

not: daha önce böyle bir başlık açıldı mı bilmiyorum tüm aramalarıma rağmen 'yok bişii pek' denilerek reddedildim.
  • 'aranıza katılmak istiyorum ama türk kimliğimden de ödün vermek istemiyorum' sakalıdır. işin ilginç tarafı, bir almanda, bir belçikalıda veya hollandalıda bu tarz sakal göremezsiniz.
  • gurbetçi sakalı + bmw + fitness şeklinde paket olarak gelir.
  • ulan bi kere sakalımı buna benzer bir şekilde kesmiştim. (sorma neden)
    koşmaya çıkmışım, üstümde eşofman üstü var, kulaklıklarda bangır bangır rammstein çalıyor. sonra birden "ben sanki 'bir şeylere' benzedim lan?" diye ani bir o anki halimi garipseme duygusu vuku buldu.

şu an bu entry'i okurken her şey anlam kazanıyor. kısa bir süreliğine alamancı olmuşum ya lan.

edit: türkiye'deydim.
  • o merak gurbetçilere değil de; uçak bileti + otel konaklama ücretine, bizlerin yarısı kadar para ödeyerek tatil yaptıkları otellerdeki tipi tip berberlere ait.

o berlerler ki, kendileri de dahil olmak üzere herkesin sakalını abidik gubidik şekillerde kesip, saçlarına da faça atmaktadırlar. ama bi dursunlar artık.
  • kuddusi k. :o bıyığın altındaki nokta ne öyle?

cevahir k. :hee, oturma izni için konsolosluktan şart koşuyorlar baba. öyle, deutschland.

(bkz: cevahir kirişçi)
    (bkz: geniş aile)