şükela:  tümü | bugün
41 entry daha
  • alınması halinde toplanan para limak holding, cengiz holding ya da x bir yandaş firmaya gideceğinden çok da bir sike yaramayacaktır.
  • ya da "siz türkiye'de cennette yaşıyorsunuz" cümlesini kurma vergisi daha mantıklı olur.
  • burada biz it gibi vergi ödeyip, yollara verilen garantilerin parasını öderken, hiç vergi vermeyip, üstüne yazın buraya gelip hava atıp, buradaki hiç bir sorundan etkilenmeden "seçim zamanı yaldır yaldır oy kullananlardan" alınması gereken vergidir. oy kullanıyorsan ve bi halt bilmeden buradaki hükümeti savunuyorsan, o vergiyi vereceksin. ya da oy kullanmayacaksın
  • devlet benim yurt dışı vergimi karşılamayı kabul ederse ben de türkiye'ye vergi vermeyi kabul ederim. eğer nerde yaşadığın değil, nerenin vatandaşı olduğun önemli ise olması gereken de bu sizin mantığınıza göre. zira nerenin yolunu suyunu çöpünü vs. kullanıyorsam çatır çatır da vergisini ödüyorum.

oy verme hakkını da alabilir pek umurumda değil açıkçası. ama asıl mesele neredeyse hepinizin yaşamak için can attığı, fırsatını bulsa hemen kaçacağı ülkelerdeki insanlar için saçma sapan teoriler ortaya atmanız.

siz önce milyarlarca liralık vergileri silinen müteahhitlere isyan edin. önce faturasını ödemeyenlerin faturasıni da ödediğinizi düşünüp isyan edin. siz verginizi öderken günü gününe, sürekli vergi affından yararlananlar yüzünden enayi yerine konuluyormus gibi hissettiğinizde isyan edin. hiç kullanmadıginiz yollara koprulere verilen garantiler yüzünden cebinizden çıkana isyan edin. zira onlar da oy kullanıyor.

tanım: saçma sapan bir vergi önerisi.
  • tam bir sivri zeka einstein fikri.
    nobel ödülünü de ayrıyetten hazılatıyorum kardeş.

şu sözlükteki gurbetçi nefreti ve uzun boy fetişini anlayamadım gitti. sol tarafta bu ikisinden birini görmeden 15 dakika takılınmıyor sözlükte. bıktırdınız da.
  • başını alırsın ancak. az daha zorlarsan tamamını alabilirsin. hadi biraz daha zorla koçum.

belçika'da doğup büyümüşüm, türkiye'de hiç gelirim yok, malım mülküm de yok, tek bağım akrabalar ve kimlik. al bakalım ne alabileceksin benden. üçün birini alırsın ancak.
  • beyin yoksunu bir öneri. kolaysa alın.

türkiye'ye 1 aylık tatile geldiğimizde zaten ortalama bir türk vatandaşının 2-3 senede ödediği vergiden daha fazla döviz getiriyoruz.

"türkiye'de oy kullanıyorlarsa vergi de versinler" denmiş. bu mantığa göre türkiye'de yaşayıp türkiye'ye vergi veren milyonlarca suriyeliye de oy hakkı verilsin.

yurt dışında yaşayanları kıskanmaktan öleceksiniz bir gün. bu konuda her gün en az 5-6 başlık açıyorsunuz.

bu başlıkta yazılanlar insanların neden türkiye'den daha doğrusu sizden kaçmaya çalıştığını da çok güzel bir şekilde gösteriyor aslında.
  • alman gurbetçilerin vatandaşlıktan çıkmalarına sebep olacak hede.
  • gurbetçiler oy vermesin yeter.
    davulun sesi onlara uzaktan hoş görünüyor ama kaz'ın ayağı öyle değil.
212 entry daha