şükela:  tümü | bugün
993 entry daha
 • bunun gibi bir video paylastiginizda korkudan altina sicanlarin varligi sebebiyledir. adamlar hemen kotulemeye basliyor, fiyat artislari az, fahis artis yok dendiginde. olduk bittik mahvolduk kivaminda entryler.

  bunlara inanmamak icin orada yasayan insanlari(bu video sadece bir ornek, internette binlercesi var) izlemeniz, boylece de inanmamaniz ile sona erecek nefretinizin sebepleridir.
 • kiskancliktir.

  birim paracı, köyden indim şehre tiplerin anlaması da imkansız gurbetçileri. 100 euro ile markete girip, zehir dolu şekerleri alıp embesil embesil hareketler yapıyorlar. kendilerini rezil edip, yine köylü arkadaşları ile birbirini gaza getiriyorlar.

  vallahi acıyorum. çok da gülüyorum. (:

  heee 100 birim para heee. hahdhsxd
 • kıskançlıktır
 • yaşadıkları hayat gerçekten umrumda değil. refah içindediler, medeniyet içindedirler, huzurludurlar hiç gözüm yok bunlarda. beni deli eden şey şu; avrupada yaşayıp türkiye cumhuriyeti seçimlerinde oy kullanma hakkına sahip olmaları. işte bu yüzden hepsinden nefret ediyorum.

  oy verme yetkisini alacaksın kardeşim bunlardan. başka bir ülkenin kimliğini taşıyıp daimi olarak o ülkede ikamet etmeye başlayan vatandaşların oy verme yetkisini iptal edeceksin bu kadar basit. bu adam ek olarak başka bir ülkenin vatandaşlığını almış zaten neden benim yaşadığım ülke için söz sahibi olabiliyor ?
 • orada refah bir hayat sürdükleri halde gelip burada açlıktan ağzı kokan insanların yanında türkiye ekonomisini övmeleri, avrupayı yermeleri. bizim anadoluda sıkça karşılaştığımız köylü kurnazının avrupa görmüş ve de daha da aptal versiyonları olmaları. ısrarla bizim herşeyden bihaber olduğumuz algısıyla adeta bir aptalı kandırır edasıyla "vatanımız cennet, ekonomi harika, dünyanın süper gücüyüz, avrupa berbat, hiç o eski hali yok, artık kazanamıyoruz, kurulu düzenimiz olmasa biz de gelicez" klişeleri.
 • kimse onlardan "gurbetçi" oldukları için nefret etmiyor. hatta yüksek ihtimalle kimse nefret etmiyor.

  dile getirdikleri fikirlerin yalan olduğu ayan beyan ortadayken, ortalama zekaya sahip bireylerin çok basit karşılaştırma ve araştırmaları sonucu her türlü bilginin doğruluğuna ulaşacağını bildikleri halde göz göre bu tutumlarına devam etmeleri birer kızgınlık sebebi oluyor.

  aklımızla alay etmeye mi çalışıyorsunuz, bizi aptal yerine koymaya mı? yoksa kim ne diye nefret etsin ne diye kıskansın?
 • almanya'da kendi aralarında türkçe konuşurken, almanlar aksanlarıyla alay etmesin diye almanlarla pek konuşmazken burada iki gurbetçi karşılaştığında yanlarında başka insanlar olduğu halde öküzlük yapıp almanca konuşmaları, gurbetçi olmayanlarla konuşurken araya almanca kelimeler sıkıştırıp görgüsüzlük yapmaları. çoğundan daha aksansız konuşurum ama öküzlük yapmaya gerek yok.
 • bizi ve ülkelerini bu kadar çok sevmelerine rağmen kurulu düzeni bahane edip bir türlü geri gelememeleri. yahu gelin işte, ne var elin gavur ülkesinde. gelin de seçtiklerinizin keyfini çıkarın doya doya.
 • (bkz: anadolulu cahil neredeyse hiçbir iyi özelliğini geliştirmemiş)

  bu cehaletiyle de yetinmeyip türkiye gelip akıl vermesi yani olayın 100 euroyla market alışverişi videolarıyla hiç bir alakası yok gurbetçiler gelip avrupa bildiğiniz gibi değil edebiyatı yapıyorlar onun dışında sosyal medyadaki videolarda ülkemiz çok ucuz çok güzel kıymetini bilin gibi boş muhabbetler yapıp premium marka araçlarıyla avrupaya geri dönüyorlar bu cehaletle gelip bana akıl veren insandan nasıl nefret etmeyeyim.
 • uzun uzun yazmaya gerek yok, temelinde kıskançlık yatar efendim! şöyle ki; adam bakıyor köyünden almanya’da yaşayan tipe, kendisinden birçok konuda yetersiz. ama onum arabası var güzel mi güzel! evi var özel mi özel! en nihayetinde parası var bol mu bol! bu durumda kıskanmasın da ne yapsınlar?!
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap