şükela:  tümü | bugün
  • euro'nun 7.3 liraya çıkmasına bugün en çok hangi kesim seviniyor diye ölçüm yapsak, avrupa'da avrupa'nın tüm huzur ve refah imkanlarından yararlanıp erdoğanist zihniyetinde en önemli savunucularından olan gurbetçilerin en sevinenler olduğunu söyleyebiliriz. bunu gözlemlemek de çok kolay. kısa ve orta vadede gurbetçilerin instagram hesaplarını takip edin, bakalım türkiye sınırları içerisindeki şaşaları artıyor mu yoksa ekonomik krizin burukluğuyla sönüyor mu? dünya üzerinde avrupa'daki türk milliyetçisi gurbetçiler kadar ikiyüzlü bir toplum göremezsiniz. almanya'da sol partilere oy verip türkiye'de sağ faşist olmak başka hiçbir şeyle açıklanamaz. üstüne euro'larıyla da türkiye'de sefa sürmekten bir adım geri atmazlar ve buradaki diğer akpli akrabalarına hava atarlar.

(bkz: yurt dışında yaşayan ikiyüzlü gurbetçiler)
  • akplisi ile chplisi ile gurbetçilerin olduğu bir whatsapp grubunun sslerini dileyene atabilirim. sen ben kadar olmasa da onlar da endişeli, kimse ülke batıyor diye göbek atmıyor.
  • geçen gün yaşadığım acı bir olayı paylaşayım sizinle. bir tatil beldemizde ulan hadi kendime bir ödül vereyim 10-15 dk jetski sureyim dedim. büyük kararlar alındı ve 15 dakikalığına 40€ gözden çıkarttım. 250 tl falan verdim. sonra başladım beklemeye, bekle babam bekle jetski dönmüyor. 45 dakika bekledim ve jetski kıyıya döndü. benim saatlerce düşünüp 15 dakika kiralama kararı aldığım jetskiyi almancı bir keko tam 1 saatliğine kiralamış. 1 saat lan :) 60 dakika jetski mi sürülür orospu çocuğu, parayı nereye harcayacagini şaşırdın dimi, 160€ ne ki.
  • benim kuzenlerdir.

geçen yıl bir apartman dairesi alabileceklerdi, onlara bekleyin dedim. şimdi villa almayı planlıyorlar.
  • bir arkadaş anlattı kktc'de bir gurbetçi vatandaşın karısı euro arttıkça denizdeki kocasına bağırıyormuş neşeli neşeli o hesap işte pek vatansever gurbetçilerimizin bazıları...