• o da bir şey mi ben kendi doğduğum büyüdüm memlekette kendimi türk gibi hissedemiyorum. çevremiz birleşmiş milletler gibi araplar ağırlıklı olmak üzere her milletten insan var.

not: istanbuldan bahsediyorum.
  • ne o simdi de gurbetcilere karsi kin mi baslatmak istiyorsunuz? neden kendilerini türk gibi hissetmesinler? adam akilli bunlara cevap verememisken, cemkiren yazar beyanidir.

gurbetcilerin saldigi eurolari / dolarlari yerken hic de „türk degilsiniz“ demezsin degil mi kardes? tatilde harcadigi parayi, onca kaziga ragmen ülkesinden alisveris ettigini görürken „ türk degilsiniz“ demezsin degil mi kardes? yurt disinda türkiye’nin reklamini yaptigi zaman da demezsin? eee ne oldu da simdi türk olamadilar?
  • tamamen saçmalıktır. gurbetçiler orada burada türk'üz deyip avrupa'ya karşı itibarımızın içine etmekle uğraşırken malın teki de tutmuş türkiye'nin reklamını yapıyoruz demiş. birader sen reklam yapma. sayende ortadoğu diktatörlüğü olduk. lütfen bu kadar reklam yeter.
  • çalıştığım markanın showroomuna gelenlerde şöyle bir durum söz konusu;

araç satışı geçekleşiyor. trafik tescil ve vergi prosedürünü açıklıyorsun. hemen, "ama bizim almanya'da böyle değil; ama bizim hollanda'da önce şunu yapıyorsun, sonra bunu yapıyorsun; ama bizim fransa'da böyle böyle".

so what? türkiye cumhuriyeti mevzuatı bu, araç sahibi olmanın yolu bu. özetle, hissettikleri fln yoktur.
  • sorma çok iyi türk hissediyorlar örneğin 1000 euro’luk dövizli askerliği bile yapmamak için vatandaşlıktan çıkıyorlar oysa bir asgari ücretleri bile değilken acaba türkiyede’ki gibi bedelli askerlik onların asgari ücretinin 10’nun katları olsaydı neler yaparlardı varın siz tahmin edin.
  • saçma başlık. japon gibi mi hissetsin?
  • aslinda acinacak bir durumdur dunyada okadar gelismis, kulturel, huzurlu guzel ulkeler varken kendini turk gibi hissetmek neyin kafasidir.
hesabın var mı? giriş yap