• geçmişi toplu katliamlarla dolu türk sağını demokrat sanan dangalaklar tarafından destelenen iki yüzlü gurbetçidir.

aynı zamanda bu gurbetçi almanca/fransızca bilmemeyi onur addeder, sosyal devleti şark kurnazı kafasıyla kullanır. sonra da vay edendim avrupa'da ırkçılık yükseldi!!
  • dün akif beki israil'in gazze'yi bombalaması hakkında, "netanyahu'nun seçim öncesi sağ oyları coşturmasına yönelik hamle" gibi bir yorumda bulunmuştu. bugün ise tayyip erdoğan aynı tarzda sözler sarf etmiş.

demek ki neymiş?
    filistinlilerin kanı üzerinden tatmin edilmeye çalışılan israil sağ'ı kaka, kendi liderleri tarafından aynı şekilde tatmin edilmeye çalışılan türk sağı ise ciciymiş.
    kendi yurdundaki haksızlıklara ve katliamlara karşı sesini yükselten solcu türkler kaka, israil'deki haksızlıklara ve katliamlara karşı çıkan solcu yahudilerin ise başımızın üstünde yeri varmış.

demek ki neymiş?
    yeri geldiğinde herkes solcu olabiliyormuş, yeter ki ucu kendilerine dokunmasınmış.
  • yurtdışında sol partili, türkiye'de sağcı gurbetçi, banka kuyruğunda bedelli asker.
  • türk sağı demokratik? akp demokratik? asıoasoıdsıodsjsa güzel espiriydi, başarılarının devamını bekliyorum.
  • gurbetçilerin %80'inden fazlasının(belki %90) bu tip gurbetçi olduğunu söylersem eminim yanlış çıkmaz. (ben de yurtdışında yaşadım 3 sene. işkembeden sallamıyorum)

benim de var bu tip akrabalarım. dünyanın en kaypakça/bencilce davranışıymış gibi geliyor.

almanya'da hollanda'da yabancı uyruklulara / yabancı kökenli vatandaşların haklarını korumayı taahhüt edenlere oyları ver(verdir), ama empati yapama ve türkiye'de bu kesimler için hayatı kolaylaştırabilecek partilerden imtina et, uzak dur. türkiye'deki insan hakları standartlarının bulunduğun ülkendeki standartlara ulaşma ihtimalini türkiye'nin ulusal bütünlüğüne tehdit olarak algıla.

yok yea?

empati mahrumları, iki yüzlüler sizi.
  • yurtdışında azınlık türkiye'de çoğunluk olduğundan olan.
  • bu ne yaman celiskidir dedigim bir durumdur. kendilerinin azinlik olarak durduklari yerde koyu solcu olup savastigi milliyetcilerin (bkz: nazi) kiligina kendi ulkelerinde girmelerine bir anlam verememisimdir hic bir zaman. belirli bir bilince ulasamamalarini anlayabiliyorum lakin, pratikte onunde duran durum karsisinda dahi empati yeteneginden yoksun kalmalarina bir mantik onermesi koyamamaktayimdir.
  • celal dogan'ın meshur ettigi bi olay olup,alamancılara verdigi ayarlardan biridir.bunu yuzune soyledigi kisilerde he diyip piskin piskin sırıtıyolarmıs.almanyadaki ırkcılıga karsı tırsan turkler,herkese esit haklar vadedip,insanca yasamayı oneren solcuları destekleyip,memlekete geldiklerinde aynı tavrı ve durustlugu gostermezler.ozelikle kurtlerle alakalı sorunlarda.turkiyede solun niye yuzde30larda takılıp,hicbi zaman tek basına iktidar olamayacagınıda acıklar.oyle bi soldan tiksinti,mecbur kalmadıkca oy vermemek,saga ise hayranlık vardır turk halkının cogunda,delikanlı,degerlerine baglı insanların adresidir sag partiler onların gozunde.bunu yapanlarıda anlıyorum aslında cunku bunu yapan kisi menfaatcidir muhtemelen ve bu adamda solcu olacak,yada anlayacak kapasite yoktur.aynı sey burdaki kurtler icinde gecerli olabilir burda sola veriyolar,yarın kurdistan kurulsa orda oy kullansalar asırı sagcı ve milliyetcilere verirler.
  • özetle,
    -sadece kendi iyiliğini
    -sadece kendi çıkarını
    -sadece kendi rahatını
    -sadece kendi kültürünü
    -sadece kendi geleceğini
    düşünen çıkarcı, iki yüzlü, sahtekar, şerefsiz yaratıklardır.
  • batının iyi taraflarının kendi işine gelen kısmını işine geldiği kadarıyla aldığını sanan kişidir.
hesabın var mı? giriş yap