şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin birinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 54.hükümet/devlet bakanı/28 haziran 1996/30 haziran 1997/istanbul/rp/1 yıl 2 gün/1 yıl 2 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • akıl fikir sahibi sağcılardanmış. günümüzdekiler toptan delirdi de!
  • ruşen çakır'la medyascope tv'deki söyleşisinde chp ile ilgili yaptığı benzetmeyle yarmıştır.

ruşen çakır'ın chp'nin hayır kampanya çalışmaları( chp'nin kampanyalarını parti kampanyası olarak, yani partisini öne çıkararak yürütmemesi) üzerine sorduğu soruya cevaben :

- olumlu buluyorum. bir latife edeceğim ama teşbihte hata olmasın. bizim sağ mahallede chp denilince bir anektodun üzerinden ifade edeyim: köyün birinde bekir isimli bir zat varmış. bu zatın lakabı dulcu bekir'miş. herhangi biri eşini boşadığında dulcu bekir boşanan kadını alır ona nikah kıyarmış. bir adamcağız da eşini oturtmuş karşısına "seni boşarım boşamasına da bekir orada" demiş. şimdi bizim sağ mahallede chp hak ediyor etmiyor; ayrı bir tartışma ama dünden gelen hatıralardan, yakıştırmalardan yola çıktığımızda bizim mahallede bekir gibi algılanır. eğer bu maç bizim mahallede oynanıyorsa(videonun başlarında referandumun sağın iç sorunu olduğu ve kendi aralarında bir maç olduğu benzetmesini yapmıştı) yani sağın sahasında oynanıyorsa bekir'in ortalarda görünmemesi lazım
  • zamanında refah partisinde siyasete başlamış, sonra mhp de bulunmuş, şu an bağımsız çalışmalarını sürdüren bir siyasetçi. refahyol döneminde devlet bakalnlığı yapmış. halk tv de can ataklı'nın programında şu an, güzel tespitlerde bulunuyor. dinlemesi keyifli. sonra programın tamamını izlemek yararlı olacaktır veya gece tekrarına denk gelinebilir. sağ veya sol tandanslı olunması önemli değil, ülkede boş konuşmayan bir siyasetçiyle karşılaşmak insanı sevindiriyor.
  • ilk defa görüp şaşırdığım sağcı gazeteci ve politikacı. şu anda halktv'de konuşuyor, eski yeni akit yazarıymış. "imam cami kapısını dükkanını açar gibi açıyor, hekim odasının kapısını dükkanının kapısını açar gibi açıyor" saptamasına bayıldım. keşke bu tür sağcılar muhafazakarlar arasında yaygınlaşsa.