şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1 eylül itibariyle bosch sanayi ve ticaret a.ş'nin yeni genel müdürü. 1965 yılında antalya akseki'de dünyaya gelen gürcan karakaş, ilk ve orta öğrenimini almanya'da tamamladıktan sonra 1988 yılında odtü makine mühendisliği bölümünden mezun oldu. aynı yıl, meslek yaşamına aselsan'da cad/cam mühendisi olarak atılan gürcan karakaş, 1990 yılında bosch firmasında çalışmaya başladı.

  bu pozisyona getirilen ilk türk olması ona ayrı bir önem katmaktadır. iyi niyetli, disiplinli, tüm yönetici vasıflarına sahip etkileyici bir insandır.
 • yerli otomobil için kurulacak şirkete ceo olarak atanması bekleniyor.

  özgeçmişi etkileyici.

  nam-ı diğer müstakbel babayiğit holding ceo’su.
 • yerli otomobil üretecek şitketin ceo'su olduğu recep tayyip erdoğan tarafından az önce açıklandı.
 • yerli ve milli ceo.
 • en başından beri belli olan birisidir. kesinlikle olumlu bir insan olduğunu düşünüyorum. yapmış olduklarına bakınca eğer eğilip bükülmezse güzel bir ceo olacağına ve projenin başında planlanandan daha da nitelikli olucağına inancım var.
 • kendisine basarilar diliyorum alman ekolunden geliyor iyi is cikaracaktir.
 • hayırlı uğurlu olsun dilediğimdir.
  kendisinden çok şeyler bekliyoruz. (bkz: türkiye'nin otomobili girişim grubu aş)
 • gerçekten çok başarılı bir insan. ama ötesinde insani iyi vasıfları olan bir insan.

  düşünün ki büyük kurumsal bir şirketin genel müdürü pozisyonundasınız ve görev yaptığınız plazada her sabah çalışanların ellerini sıkıp, onların özel hayatlarıyla ilgili birşeyleri aklınızda tutup, hatırlarını soruyorsunuz ve bu esnada her çalışana ifade etmek istediği bir konu varsa şans veriyorsunuz. ego yok, kibir yok?
  hem başarılı hem bu yapıya insan olarak hayran olunur ancak.

  umuyorum çok güzel işlere imza atmaya devam eder.
 • türkiye'nin otomobili girişim grubu aş şirketinin başına ana sanayi oem veya tier 1 seviyesinde üretim yapan firmalar yerine aftermarket - yenileme satış sonrası pazarını bilen bir kişi getirilmesi bende şüphe uyandırmıştır.

  kendisini tanımıyorum; otomotivin içerisinde gelmesi iyi bir durum ancak ana sanayi oem dünyası, aftermarket - yenileme satış sonrası pazarına göre çok farklı. normlar, standartlar, proje yönetimi, iş yapılış şekli tamamen farklı. hatta kaba bir örnekle; tekstil ve otomotiv sanayi ne kadar farklıysa o kadar farklı.

  kendisi iyi bir liderse ve gerekli sorumluluk ve yetkiler verirse, çok iyi bir ekip oluşturması gerekiyor. üretim, satış, satış sonrası - servis, mühendislik, tasarım, iletişim, finans, insan kaynakları gibi her bir birim için çok iyi bir kadro kurabilmesi gerekecek.