şükela:  tümü | bugün
  • 1 mart'tan itibaren araçla geçeceklerin sigorta yaptırması zorunlu.

https://tpl.ge/en

bu siteden yapıp çıktı alabilirsiniz. boşu boşuna gümrükte sağda solda kazık yemeyin.
  • avrupa birliğine üye olmamasına rağmen, sınırında avrupa birliği bayrağı bulunur.

tanım : girişine avrupa birliği bayrağı takan ama avrupa’nın normlarıyla uzaktan yakından alakası olmayan ülke
  • şirket aracıyla batum'a gitmek istenildiğinde ne tür belgeler alınması gerektiğini merak ettiğim ülke.

babamın kendi şirketi (ortak da bulunuyor) var ve aracı şirket üzerine. bu durumda batum'a geçerken tam olarak hangi evrakları bulundurması gerekiyor, bilen yazarlardan öğrenmek istiyorum.

son okuduğum kadarıyla eski kimlik belgeleri ile de girilemiyor. yeni kimlik belgesi olması gerekiyor. aracı kullanılacak kişinin yeni ehliyete sahip olması gerekiyor mu?

bu entry duruma göre kendini imha edecektir.
  • çok ciddi bir müzik sesi problemi olan ülke. tiflis batum farketmiyor. canlı müzik olan herhangi bir restotrana gidilemiyor, gidilse de oturulamıyor. 10 santim yanındaki adamın kulağına eğilip bağırman lazım. sohbet etmesen bile ortamlar aşırı rahatsız edici halde. bir iki tane numunelik restoran değil. istisnasız her canlı müzikli yet böyle.
  • yeme içme fiyatları türkiye’den daha pahalı olan ülke.
  • fakirliği kış aylarında insanın sinirini bozacak seviyeye gelebilir. kışın gitmeyin.