şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerek bulundugu bolge, gerekse zamaninda sovyet sosyalist cumhuriyetler birligi'nin bir uyesi olmasi nedeni ile oldukca karisik bir milletler mozagine sahip olan gurcistan'da, rus, cerkez, ermeni,.... kadinlari ve bunlarin cesitli kirmalarinin arasinda secilmesi guc bir kadin milletidir. genel olarak beyaz tenli, koyu renk saclidirlar. kaslarinin yay gibi gelmesi bazi insanlarda leonardo di caprio kasi gormus etkisi yapar*. genelinin biyiklarini aldirmaktan kacinmalari nedeni ile yabanci erkekleri dehsete dusurdukleri bilinmektedir.

  karakter olarak ise sanata duskun hanimlar oldugu soylenebilir. lakin genelinin kanlari biraz agirdir.
 • olmak istersen eger kim rahat
  gürciden gayriye etme rağbet

  gerçi kim ağır olur tenbel olur
  câmesi kirli olur mühmel olur

  bağının zûd-res olur çemeni
  kehle meştâsı olur pîreheni

  lik efendilerine sâdık olur
  cümlesinden nazara layık olur

  müstakîmanedir etvârları
  sıdka nezdikdir ikrârları

  nabî
 • gördüğüm en güzel gürcü kadını, simsiyah saçları, şeffaf teni ve mavi gözleriyle halamdır..
  bizim güzellik konusunda kendisinin yanından geçemeyeceğimiz tespitini açık açık yapar, bunu da kanımızın kırılmasına * bağlar.. sanıyorum biraz da şövenist oluyolar..

  (bkz: gürcü güzeli)
 • son zamanlarda güzellik konusunda balkan kızlarından (örnek: sırp kızları) aşağı bir seviyede olmadığını başa baş yarışacaklarını farkettiğim dişi cinsi...
 • memleketlerindeki işsizlik ve parasızlık nedeniyle, özellikle karadeniz bölgesindeki şehirlere iş bulma amacıyla gelen, evlerde temizlik yaparak, çocuklara ve yatalak hastalara bakarak tembel kocalarının yerine ailelerinin geçimini sağlayan, ellerine geçen her kuruşu ailesine gönderen vefakar kadınlardır..genelde neşeli, güler yüzlü olurlar..en azından benim tanıdıklarım böyledir.
 • gözleri büyüktür neden bilmiyorum ama, et ucuz olduğundan dolayı et tüketimleri oldukça fazladır, yemek yapmayı bilmezler türk kızları gibi. ayrıca gürcüce'den türkçeyi öğrenmek daha bir zordur. eğer birgün yolunuz düşerse tifliste haçapuri yemeyi unutmayın.
 • yeryüzündeki en güzel kadınları içinde barındıran topluluktur.

  ruslar gibi, ukraynalılar gibi, venezuellalılar gibi ele-ayağa düşmemeleri de kendileri için bir artı bence. resmen kapalı devre bir sistemde yaşayıp gidiyorlar.
 • (bkz: trio mandili) güzeller gerçekten.
 • slav ırkının güzelliğinden nasiplenememişlerdir. orta yaşlı olanları ekseriyetle göbekli olur. çoğunluğu kemalpaşa‘ya çalışmaya gelir. yaşlı olanları karadeniz şivesiyle konuşur. gençleri ise ortalama güzelliktedir.