şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #23824346) (bkz: #23996950)

inşallah evi arsası filan gitmemiştir :(
  • (bkz: güzel insan)
  • ne söylediği belli, ne söylemediği............

hadi kardeşim, başka kapıya..................
  • ben bir felaket olduğunda irkilmezdim; duymazdım sesini o anti-emperyalist saldırının, ardından önlemeye yönelik barışçıl mermi kullanımının.
    açlıktan ağzı güler vaziyete gelmiş insanlar görmezdim sokaklarda.
    koku gelmezdi burnuma şehrin lağım kokulu plaza caddelerinden.
    ben tatmazdım vahşete kurban giden akılsız canlıların etinden.
    koşmazdım körü körüne faturaları düşünerek dünyayı kurtardığım asgariden hallice maaşlı işime; bir kadına değebilmiş de değilim bu sebeple, üreyip dünyaya başka bir mağdur getiremediğim için özür dilerim.
    fakat tüm bu hastalıklarım mutlu ederdi beni. mutluluk bu kadar basit; bir köşeye yaslanmak kadar, yaşamamak kadar.
  • haftada atacağım 2-3 nutku içime atmak zorunda kalıyorum. o da sırf aptallığımdan; nutuk atacak vakitte atacak zekaya sahip değilim, o vaktin modu çok başka, hiç objektif değil. o vakitten 1-2 gün geçiyor ve bir anda alevleniyor aklımda o an; başlıyorum herkesi susturup konuşmaya. susturma dediysem öyle "lafımı bitireyim konuşursun." uyarısıyla değil; kişi hakikaten dinlemek için susuyor, dinleterek susturuyorum. pikap kollarıysa yavaşlayarak bozuluyor.
    tabii sonucu belli değil; kim kazanır, kim kaybeder... ama esas ikilemim şudur: acaba kendimi nutku vaktinde atacak kadar geliştirmeli miyim? yoksa bu yolda devam ederek sessiz sedasız, bir karınca kadar etkisiz yola devam mı etmeliyim? karınca demişken; siz hiç sırtınıza yanlışlıkla tırmanan bir karıncayla deniz aşırı seyahat ettiniz mi? o karıncayı son durakta farkedip omzunuzdan silkeleyen arkadaşınızdan ne kadar nefret edersiniz? neyse karınca diyorduk; tanıştığıma memnun oldum.
  • o kadar teknik içerikli, yaratım ve üretim dolu hayalim var ki daha onlar için çaba harcamamış olsam da düşünmesi yoruyor.
    şimdilerde dinlenmek için hayallerimden, yani geleceğimden uzaklaşmam gerekiyor. bir gün gelecek ve o hayallerden çok uzaklaşmış olacağım. ve sıradan bir insan gibi sıradan bir gece yarısı nefesim kesilerek öleceğim.
    cenazem bile insanların haftaya girdiklerini farkedemediği günlerden bir salı günü olacak. öldüğümde hiçliğe dönüşmüyor olsam üzüleceğim veyahut kemiklerim sızlayacak. o kadar vahim.
  • "vasıfsız, işe yaramaz orospu çocuklarını keserek sokak hayvanlarını doyurmak istiyorum. teklifim bütün orospu çocukları için geçerlidir." yazmış bana. bana yazdığına göre herhalde benim kafamı kesmek istiyor. buyursun gelsin, başımın üstünde yeri var ışidci krdşmin.*