şükela:  tümü | bugün
 • bugün sabah sabah beni ağlatmıştır, rahmetli.

  son zamanlarda bir demet tiyatro'ya sardım. şakalar, komiklikler, 90'lı yıllar, toplumsal eleştiri, siyasi gönderme falan derken nostaljik nostaljik seyredip duruyorum. ancak 114'üncü bölümün sonunda bütün ekibin bkm'nin salonunda oturup gürdal tosun'un sahnelerini izlediği kısma gelene kadar gürdal kardeşimizin vefat etmiş olduğu zerre aklıma gelmemişti. sabah görünce bir fena oldum.

  sahnede selam veren gürdal tosun, bir demet tiyatro ekibi ayakta alkışlıyor, ekranda da bir not: "gürdal, biz senin yanına gelene kadar sen bizim yanımızdan ayrılmayacaksın." şimdi gel de sen ağlama...
 • hatırladığım kadarıyla cenaze töreninde bir kadın ağlayarak "onu çok sevdiğimi söyleyecektim" gibi bir şey demişti. o sıralar lisede platonik bir aşıktım ve bu sözden çok etkilenmiştim.

  edit: yıllarca kafamda olan, beni çok etkilemiş bu sözün tam halini tam on altı sene sonra buldum. şimdiye kadar niye hiç bakmadıysam sanki?

  "tabut başında aşk ilanı

  tiyatro sanatçısı tombalak'ın gizli sevgilisi cenaze töreninde ortaya çıktı
  (...)
  törende sahneye çıkan yılmaz erdoğan ve demet akbağ, gözyaşlarına engel olamadıkları için konuşmalarını bitiremeden sahneden indi. tam bu sırada tabutun başına gelen bkm dansçılarından handan güngör, "hayattayken seni sevdiğimi söylememi istemiştin ama kısmet olmadı. işte şimdi söylüyorum. gürdal, sana aşıktım, seni seviyordum" dedi. güngör daha sonra arkadaşlarınca güçlükle yerine oturtuldu." 2 eylül 2000 tarihli milliyet gazetesi haberi.

  vay be... bugün abisi erdal tosun'un vefatıyla bir kez daha bu anıyı hatırladım. televizyon ekranından duyduğum bu söze, on altı sene sonra abisi hayatını kaybettiğinde tekrar ulaştım. ne kadar etkilenmiştim... başta da dediğim gibi, lisede ve platonik aşıktım. aşkımın tabutunun başında ağlayarak bu sözleri söylediğimi hayal edip ağlamıştım. ah o güzelim gençlik...
 • keşke yaşasaydı diyeceğim gencecik, pırıl pırıl insan... sanatçılığı bir yana, adam gibi adamdı. (bkz: erdal tosun)un sevgili kardeşi.
 • bugün ölüm yildönümüdür.
 • eğer bir oyuncunun yüz topoğrafyasında mağmaya kadar şaşkınlık görmek isteseydiniz tombalak bundan size her an bir demet sunabilirdi.umarım bir yerlerde keyifle hatırlanıyordur.
 • bir demet tiyatro'daki tombalak tipiyle tanınan tiyatrocu
  necdet tosun'un ölen oğlu
 • rahatsızlığının sebebi böbrekleriydi, kilo vermesinin de.
 • zamanında bir okulun seçmelerine katılıyor galiba kendisi çok şişmansın diye almamışlar. o da azim yapıp yine de tiyatrocu olmuş. bu minvalde bir açıklamısı vardı seneler önce bir röpotajında.

  edit: okul seçmesi olayı bir kere değil 3 sene boyunca vuku bulmuş. sonrasında kendisi zayıflayıp, mimar sinan'ın seçmelerini kazanmış, hem oyunculuk bölümünü bitirmiş hem de okurken kilolarını geri almış. *
 • eğer benzetmiyorsam, kendisini o bahçivan pantolunuyla, elinde bir kese kağıdı çekirdekle, emniyet evler * kaldırımlarında oturup, top oynayan çocuklara laf atarken gördüğüm şirin insan. *
 • yüzü dünyalar tatlısı insandı, arkada bu şarkıyla düşünülünce insan üzülüyor.
  onu buralarda anabilen de pek kalmamış yazık çok üzgünüm tombalak abi.
  çok özledik temizliği temiz kalmayı, topitop elde etmenin mutluluğuyla yetinebilmeyi en az senin kadar.

  bir demet tiyatro slow jenerik müziği